× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

Zeka Geliştiren Oyunlar

Placeholder
  18.06.2018

Dual N-Back

Dual N-Back algı hızınızı arttırmayı amaçlıyor. Yaşlılık çağında bile hızlı ve etkili bir şekilde kararlar alabilmeniz ve problemleri anlayabilmeniz gerekir. Bu uygulama, kısa süreli belleği ve zekayı iyileştirmek için tasarlandı: Bir kare 3-3 ayrılmış bloğun değişen konumunu aynı anda yapıştıracak şekilde bir dizi sesli harfi hatırlamanızı gerektirir.

Ayrıca, performansınızı düzenli olarak izleyebilmeniz için istatistik izleme de içerir...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  10.06.2018

Memorado

Memorado "Güçlü bir beyin, güçlü bir yaşamdır." felsefesine sahip bir uygulama. Hafıza, konsantrasyon, reaksiyon, mantık ve matematik becerilerilerinizi 720 seviyenin üzerinde 24 eğlenceli ve zorlu akıl oyunu ile geliştirebilirsiniz.

Zekanızı keskinleştirmek için oynarken bir yandan da istatistiksel gelişiminizi takip edebilirsiniz. Bu uygulama hem Android hem de iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Ayrıca, Memorado Türkçe dil seçeneği de sunuyor.

  18.06.2018

Cognito

Bellek, mantık ve kelime bilgisi, istatistik gibi özelliklerle kullanıcılara hitap etme yoluna gidiyor. iOS cihazlarına uygun olarak geliştirilen uygulama Apple’ın sağlık uygulaması ile bütünleşebiliyor. Uygulama kullanıcılara App Store’dan ücretsiz olarak sağlanıyor.


  15.06.2018

Fit Brains Trainer

Mobil cihazlar için başka bir zeka geliştirme uygulaması olarak görülen Fit Brains Trainer; hafıza, konsantrasyon, dil becerileri konularını odağına almış durumda.

35’ten fazla oyunu bünyesinde barındıran uygulama, diğer uygulamalardan farklı olarak kullanıcının duygusal zeka tercihlerine de eğiliyor. Uygulama Android ve iOS cihazlarına indirilebiliyor.  13.06.2018

Lumosity

Chrome Web Tarayıcı, iOS, Android cihazlarına uyumlu olarak geliştirilen Lumosity, Elevate’e benzer olarak İngilizce dil seçeneği ile kullanıcılara sunuluyor.

Daha hızlı düşünme takibinde daha hızlı karar verme, hafızayı güçlendirme gibi hafıza tekniklerini kullanıcıya sunma hedefini taşıyor. Akıcı oyun içi grafiklerine sahip uygulamanın, kullanıcının hafızasını sıkılmadan güçlendireceğini söyleyebiliriz.

Uygulamanın çocuk kullanıcılara daha fazla hitap ettiğini söyleyebiliriz.


  11.06.2018

Elevate

İngilizce dil seçeneği ile kullanıcılara sunulan oyun, kullanıcıların çeşitli bölümler ve bölüm sonu beyni değerlendirme kriteri gösteren bir deneyim sunuyor.

Zorluk seviyesi basitten zora doğru giden oyun Android ve iOS cihazlarına indirilebiliyor. Her yaştan insana hitap etme parolası ile hareket eden oyun, içerisinde 15 tane mini oyun barındırıyor.


  10.07.2018

Peak

Android ve iOS cihazlarına uygun olarak geliştirilen Peak uygulaması, klişe tabiriyle eğlendirirken beyninizi geliştiren uygulamalardan biri olarak gözüküyor.

Beyni geliştirme adına; görsel hafıza, sayısal hafıza vb. hafıza mekanizmalarını çalıştırmanız için 30’dan fazla seçenek sunan oyun ücretsiz olarak Google Play Store ve App Store’dan indirilebiliyor.


Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar