× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

Türk Film Önerileri

Placeholder
  12.09.2018

Daire

Babasının ölüm haberini aldıktan sonra doğduğu kasabaya dönen Feramus, buradaki bürokratik işleri hallederken, yıllardır kullanılmayan bir havaalında çalışan Arif ile kızıyla yaşam mücadelesi veren, sonrasında komşusu olacak Betül’ün hayatıyla çakışır.

Placeholder
  12.09.2018

Bornova Bornova

İnan Temelkuran, yaşanılmışlığından şüphe olmayan hayatları anlattığı filminde günlük hayatın boğucu, sıkıcı o yorucu rutininde beklentiler ve hayallerden bahsediyor.

Placeholder
  12.09.2018

Kağıt

Eğer siz de Sinan Çetin’in Çiçek Abbas’ı nasıl olup da çekebildiğine şaşırıp diğer filmlerinden çok haz etmiyorsanız Kağıt’ı izledikten sonra fikriniz değişecek demektir. Bütün imkansızlıklara rağmen filmini çekmeye çalışan yönetmen adayının çabalarını izlerken diğer yanda devlet timsaliyle küçük bir kadın memur beliriyor.

Placeholder
  12.09.2018

Yeraltı

Zeki Demirkıbuz diğer çoğu filminde olduğu gibi bu filminde de Dostoyevski’den ilham alıyor. Rus yazarın klasikleşen Yeraltından Notlar adlı hikayesinden esinlenerek yarattığı filmi, Muharrem’in kendi ve etrafındaki hatta geçmişteki hesaplaşmalarını ortaya çıkarıyor. Tabii Engin Günaydın’ın oldukça büyük katkısıyla .

Placeholder
  12.09.2018

Atlıkarınca

Konusu itibariyle fazlasıyla hassas, insanın boğazına yumruk yemişçesine etkili bir İlksen Başarır filmi Atlıkarınca. Trafik kazasında ölen babayla birlikte açılan eski defterler ailedeki herkesle ilgili ağır notlar barındırıyordur.

Placeholder
  12.09.2018

Ara

Ümit Ünal’ın tek mekan takıntılarından olan Ara, birbirini seven ama aldatan ama asla bırakmayan iki çiftin hikayesini anlatıyor.

Placeholder
  12.09.2018

Bir Zamanlar Anadolu’da

Nuri Bilge Ceylan’sız bir Türk filmi listesi düşünülemez elbette. İlgili bütün detayları ezber ettiğimiz Anadolu, gece boyu aranan cesedin peşindeki bir grup adamla bizleri de sürüklüyor.

Placeholder
  12.09.2018

Sarmaşık

Önümüzdeki günlerde vizyona girecek olan Kelebekler’ini sabırsızlıkla beklediğimiz Tolga Karaçelik, Sarmaşık’ta iflas eden armatör gemisinde mahsur kalan mürettebatın ruh haliyle şekillendiriyor.

Placeholder
  12.09.2018

Filler ve Çimen

Derviş Zaim’in Tabutta Rövaşata sonrasında çektiği ikinci uzun metraj filmi, 90’ların siyasi ‘derin devlet’ dünyasından kesitler sunuyor.

Placeholder
  12.09.2018

Limonata

Hayli zamandır şöyle güzel bir yol hikayesi izlemediyseniz açıp izledikten sonra asla pişmanlık duymayacağınız filmlerden Limonata. Yolda geçen filmlerde ister istemez kendimizi de ekleriz arabaya, trene ya da vapura. Bu, yapacağınız en eğlenceli yolculuklardan olacak. Hem de yanınızda Serkan Keskin, Ertan Saban ve Ali Atay olacak. 

Placeholder
  12.09.2018

Sen Aydınlatırsın Geceyi

Onur Ünlü sinemasına aşinaysanız, üzerine bir de seviyorsanız; sizi doyum konusunda bulutların üstüne çıkaracaktır. Müthiş oyunculukları, absürtlüğü, senaryosu ve atmosferiyle ‘en değişik filmler’ listemizin de ilk üçünde yer alıyor.

Placeholder
  12.09.2018

Çoğunluk

Seren Yüce’nin Altın Portakal Film festivalinde ‘En İyi Film’ ödülünü havaya kaldırmış filmi Çoğunluk’ta, görünürde basit, orta halli bir ailenin ortasına konmuş kameradan hallerini izlerken geçen süreyle birlikte gerçek yüzlerini görmeye başlıyoruz.

Placeholder
  12.09.2018

Sivas

Bir ilk film ne kadar iyi olabilirse o kadar iyi olan Sivas, Kaan Müjdeci’nin daha doğrusu 11 yaşındaki Aslan’ın kafasındaki Anadolu haritasını çiziyor.

Placeholder
  12.09.2018

Abluka

Türkiye, Fransa ve Katar ortak yapımı, Emin Alper’in ikinci uzun metrajı. İster günümüze, ister 10, 20, 30 yıl öncesine bile koyduğumuzda oturan filmi hangi zamana istersek koyabiliyoruz. Psikolojik şiddetin ne kadar derine inebileceği konusunda dikkat çeken Abluka, insana gerginlikten bütün kaslarının yerini bildiren cinsten.

Placeholder
  12.09.2018

Vavien

Türk sinemasının Coen’leri Yağmur – Durul Taylan kardeşlerin elinden geçen Vavien’in senaryosu ise Engin Günaydın’ın ellerinden öpüyor. Tokat’ta yaşayan kendi halindeki ailenin kara mizah yüklü hikayesini izlemeden önce elleri yıkamayı unutmuyoruz.

Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar