× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

Tom Cruise

Karizmatik Hollywood Aktörü Tom Cruise Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kimilerine göre ruhsal problemleri olan bir tarikat üyesi, kimilerine göre ise hala Top Gun filminde yıldızı parlayan o yakışıklı, yetenekli aktör… Hayatı, ünlü isimlerle olan evlilikleri, inançları ve kazandığı paralarla her zaman gündem olan Tom Cruise, artık 56 yaşında olsa da hala “bebek surat” denildiğinde ilk akla gelen aktörlerden biri.

Dile kolay, liseye kadar tam 15 okul değiştirirTom Cruise’un Amerika ve Kanada arasında sürekli yer değiştirerek geçen bir çocukluğu olur. Öğretmen bir anne ve elektrik mühendisi bir babanın tek oğlu olan Cruise, 14 yaşında son durak olarak New Jersey’deki Glen Ridge Lisesi’ne başladığında bu onun 15. adresidir.

Hayalindeki meslek rahipliktir

Her zaman inançlı bir kişilik olan Tom Cruise, okulu bıraktığında rahip olma hayalleri kurar. Tabii bu sırada kaderin onunla ilgili planları daha farklıdır. 1981 yapımı “Endless Love” filmindeki minicik rolü, ona başka bir dünyanın kapılarını açmıştır bile…

1990 yılı onun için bir dönüm noktasıYaşayan en seksi erkek seçilmesi de, Scientology tarikatı ile tanışması da 1990 yılına rastlar. 90’lı yıllar boyunca da “Interview with the Vampire”, “Jerry Maguire” ve “Mission: Impossible” gibi kült filmlerde yer alarak tüm zamanların beyazperdeden en fazla kazanan ismi haline gelir.

Aynı zamanda yakışıklı bir pilot


“Top Gun” filminden sonra uçmaya ilgi duyan Cruise, bu hobisini 1994 yılında aldığı uçuş lisansıyla taçlandırır.

Oscar’dan yana yüzü gülmeyenlerden

1999 yılına kadar 3 kez Oscar adayı olan Tom Cruise’un ne yazık ki ödülü yok. 2000’li yıllar boyunca çevirdiği onlarca film ise akademi ödüllerine aday bile olabilmiş değil. Cruise’un neyse ki teselli niyetine 3 Altın Küre ödülü var.

Nicole Kidman’la 2 çocuk evlat edinir


1990 yılında ilk eşi Mimi Rogers’tan boşanan Tom Cruise aynı yıl Nicole Kidman’la evlenir ve çift 11 yıl evli kalır. Kidman ile başrolünü paylaştıkları “Eyes Wide Shut” filmine de vesile olan bu evliliğin iki meyvesi ise çiftin evlat edindikleri Isabelle Jane ve ve Connor Antony.

Evlenme teklifi Eiffel Kulesi’nde


Cruise’un üçüncü ve son evliliği ise sonu kabusa dönüşen bir peri masalı. Aktris Katie Holmes ile Tom Cruise için her şey Eiffel Kulesi’ndeki romantik evlilik teklifi ile başlasa da sonunda davalar, iddialar ve magazin haberleri havada uçuşur.

Tesadüf mü, 33’ün laneti mi?

İnsan kötü bir tesadüf olduğuna inanmak istiyor; ancak Scientology tarikatıyla bağlantısından da şüphelenenler var. Tom Cruise’un tüm eşlerinden boşanması, kadınların 33 yaşını doldurduğu seneye rastlıyor.

Suri Cruise’dan bahsetmemek olmazAktris Katie Holmes ile birlikteliğinden olan kızı Suri, henüz 12 yaşında olmasına rağmen neredeyse babasından daha popüler hale gelen bir stil ikonu. Topuklu ayakkabıları, kol çantaları, sürdüğü rujlar ve giydiği pahalı markalara ait tasarımlarla her zaman dikkat çeken Suri, bebekliğinden beri ne giyeceğini kendisi belirliyor.Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar