× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

Ters Köşe Filmler

Placeholder
  27.09.2018

Çizgili Pijamalı Çocuk (The Boy in the Striped Pyjamas)

IMDb Puanı: 7,8

Tek kelimeyle olağanüstü bir film olan Çizgili Pijamalı Çocuk (The Boy in the Striped Pyjamas); Mark Herman’ın başarılı yönetimi ve çocuk oyuncuların üstün performansıyla hayranlık uyandırdıkları etkileyici bir yapımdır. John Boyne romanından uyarlanan bu film, sarsıcı sonuyla da büyük bir hüzne boğacak.


Placeholder
  27.09.2018

Yedi Yaşam (Seven Pounds)

IMDb Puanı: 7,7

Umudunu Kaybetme filmiyle seyircilerin fazlasıyla beğenisini kazanan Will Smith’in bir kez daha Ben Thomas karakteriyle devleştiği Yedi Yaşam (Seven Pounds) filmi tamamıyla sizleri büyülemeyi başaracak. Defalarca izlense de her defasında kalbinizi fethedecek olan bu yapım, yavaş bir işleyişe sahip olmasına rağmen, özellikle de sonuyla izleyicilerde soğuk duş etkisi yaratıyor.


Placeholder
  27.09.2018

İçinde Yaşadığım Deri (The Skin I Live In)

IMDb Puanı: 7,6

Bir Pedro Almodovar başyapıtı olan İçinde Yaşadığım Deri (The Skin I Live In); Antonio Banderas ve Elena Anaya’nın başarılı performanslarıyla etkileyiciliği katlamayı başarıyor. Thierry Jonquet’in Tarantula romanından meydana getirilen bu film; sürprizlerle dolu olağanüstü bir film olarak karşımıza geliyor.


Placeholder
  27.09.2018

Beni Unutma (Remember Me)

IMDb Puanı: 7,2

Bir romantik filmin ötesinde, eşsiz bir yapım olan Beni Unutma (Remember Me); çarpıcı sonuyla da unutulmazlar arasına adını yazdırıyor. 11 Eylül saldırılarını da konu alan bu yapım sadece ters köşe finaliyle değil, bütünüyle de izleyicilerin beğenisini kazanıyor. Robert Pattinson, Emille de Ravin, Pierce Brosnan ve Chirs Cooper’dan oluşan kadrosuyla da övgülerin odak noktası haline geliyor.


Placeholder
  27.09.2018

Göl Evi (The Lake House)

IMDb Puanı: 6,8

Fantastik ve romantik türlerin karışımından oluşan Göl Evi (The Lake House) konusuyla aklınızın karışmasına neden olabilir. Keanu Reeves ve Sandra Bullock ikilisinin başrollerini paylaştıkları Speed filminden sonra bu yapım sizlere biraz da olsa yavaş gelebilir. Fakat kurgusu ve son sahneleriyle unutulmazlarınız arasında yer almaya aday, benzersiz bir filmdir.


Placeholder
  27.09.2018

Truman Show

IMDb Puanı: 8,1

Fantastik bilim kurgu filmi olarak karşımıza gelen Truman Show, senaryosuyla da izleyicileri paranoyaklaştırıyor. Jim Carrey ve Ed Harris gibi iki usta ismin başrollerini paylaştıkları bu yapım, Peter Weir’ın da eşsiz yönetimiyle şekilleniyor. 1998 yılına damga vuran bu film de en iyiler arasına adını yazdırıyor.


Placeholder
  27.09.2018

Kader (Predestination)

IMDb Puanı: 7,5

Bana göre zamanda yolculuk konusunu en iyi ve en çarpıcı şekilde işleyen bir film olan Kader (Predestination), her sahnesiyle izleyicilerin beğenisini kazanmayı başarıyor. Spierig kardeşlerin yönetmen koltuğunda oturduğu bu yapım; Ethan Hawke, Sarah Snook ve Noah Taylor üçlüsünün şahane oyunculuklarıyla da aklımızı başımızda alıyor.


Placeholder
  27.09.2018

Öldüren Sis (The Mist)

IMDb Puanı: 7,2

Öldüren Sis; aslında 1952’de Londra’da meydana gelen ve insanların ölümüne neden olan hava kirliliğine verilen bir isimdir. Şimdi ise 50’lerde verilen bu lakap, olağanüstü bir bilim kurgu, korku filminin adı haline geliyor. 2007 yılında vizyona giren ve izleyicileri kendisine hayran bırakan Öldüren Sis (The Mist) de Stephen King romanlarından uyarlanmış etkileyici bir yapımdır.


Placeholder
  27.09.2018

13. Kat (The Thirteenth Floor)

IMDb Puanı: 7,0

Gretchen Mol’ün adeta coşup, gürlediği; film içinde film yaratan olağanüstü bir senaryonun izleyicileri dumura uğrattığı 13. Kat (The Thirteenth Floor) filmiyle listemizi şekillendiriyoruz. Belki de Matrix’ten çok daha kaliteli bir yapım olmasına rağmen, tanıtım açısından biraz sönük kalan 13. Kat filmi de mutlaka izlenmesi gereken sürpriz sonlu filmler arasında yer alıyor.


Placeholder
  27.09.2018

Olağan Şüpheliler (The Usual Suspects)

IMDb Puanı: 8,7

“Kim bu Kayzer Söze?” Müthiş bir senaryo ile hazırlanan Olağan Şüpheliler (The Usual Suspects), baştan sona bizleri bu soruyla baş başa bırakıyor. Sorumuzun cevabını öğrendiğimizde ise bizleri dumura uğratmayı başarıyor. Aynı zamanda Kevin Spacey, Benicio del Toro, Stephen Baldwin, Gabriel Byrne ve Kevin Pollak’ın başarılı oyunculuklarıyla da adını en iyiler arasına yazdırıyor.


Placeholder
  27.09.2018

Köstebek (The Departed)

IMDb Puanı: 8,5

“İçerde misin evlat?” Şimdilerde İçerde dizisiyle dillere pelesenk olan bu repliğin yer aldığı yapım, 2006 yılında vizyona giren Köstebek (The Departed) filminden uyarlanmıştı. Köstebek ise Çin yapımı Infernal Affairs adlı filmin yeniden uyarlanmış haliydi. Yine de her üç yapım da izleyicilerin fazlasıyla beğenisini kazanmayı başardı.


Placeholder
  27.09.2018

Şanslı Slevin (Lucky Number Slevin)

IMDb Puanı: 7,8

Muhteşem kurgusu, güçlü kadrosu ve dumura uğratan finaliyle tüm zamanların en başarılı filmlerinden biri olan Şanslı Slevin (Lucky Number Slevin), 2006 yılından itibaren izleyicileri büyülemeyi başarıyor. Joh Harnett, Bruce Willis, Morgan Freeman, Ben Kingsley ve Lucy Liu’dan oluşan kadrosu ise bu filmi çok daha kaliteli hale getiriyor.


Placeholder
  27.09.2018

Adalet Peşinde (Law Abiding Citizen)

IMDb Puanı: 7,4

Senaryosuyla hayranlık uyandıran bir yapım olan Adalet Peşinde (Law Abiding Citizen), 2009 yılının en başarılı filmlerinden bir tanesiydi. Gerard Butler ve Jamie Foxx’un başrollerini paylaştıkları bu film, başlangıcından itibaren izleyicileri büyülemeyi başarıyor.


Placeholder
  27.09.2018

Talaash

IMDb Puanı: 7,3

Zekice hazırlanmış kurgusunun yanı sıra Aamir Khan ve Kareena Kapoor’un eşsiz performanslarıyla süsledikleri 2012 yapımı Talaash filmi de bütünüyle hayranlık uyandırıyor. Ayrıca en iyi Hint filmleri arasına da adını yazdıran bu yapım, son sahneleriyle de izleyicileri şaşkına çeviriyor.


Placeholder
  27.09.2018

Üçkağıtçılar (Matchstick Men)

IMDb Puanı: 7,3

Yönetmen koltuğunda Ridley Scott’ın, başrollerinde ise Nicolas Cage, Sam Rockwell ve Alison Lohman’ın yer aldığı etkileyici bir filmle listemize devam ediyoruz. Akıllıca kurgulanmış senaryosuyla keyifli vakit geçirmek isteyenler için oldukça ideal bir film olan Üçkağıtçılar (Matchstick Men); sürpriz finaliyle de soğuk duş etkisi yaratıyor.


Placeholder
  27.09.2018

Sihirbazlar Çetesi (Now You See Me)

IMDb Puanı: 7,3

Tümüyle zekice kurgulanmış bir sihirbazlık ve soygun filmi olan Sihirbazlar Çetesi (Now You See Me) de sürprizlerle donatılmış bir yapım olarak karşımıza geliyor. Ayrıca Jesse Eisenberg, Dave Franco, Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Isla Fisher, Morgan Freeman, Michael Caine ve Melanie Laurent gibi isimlerden oluşan güçlü kadrosuyla da 2013 yılına damga vurmayı başarmıştı.


Placeholder
  26.09.2018

Kuraldışı (Basic)

IMDb Puanı: 6,5

En az iki kez izlemenize neden olacak sonuyla ters köşelere doymayan bir filmle daha listemize devam ediyoruz. 2003 yılında Kuraldışı (Basic) adıyla vizyona giren bu gerilim ve aksiyon filmi John Travolta ve Samuel L. Jackson gibi isimleri de bünyesinde barındırıyor.


Placeholder
  26.09.2018

Anestezi (Awake)

IMDb Puanı: 6,5

Joby Harold tarafından hem yazılıp hem de yönetilen 2007 yapımı Anestezi (Awake) filmi; Jessica Alba, Hayden Christensen ve Terrence Howard gibi ünlü isimlere de ev sahipliği yapıyor. Olağanüstü senaryosuyla izleyicileri şaşırtmayı başaran ve hatta seyircilerin “rahatsız edici” olarak tanımlamasına neden olan çarpıcı filmlerden bir tanesidir.


Placeholder
  26.09.2018

Altıncı His (The Sixth Sense)

IMDb Puanı: 8,1

Çocukluk dönemlerinizden itibaren, etrafınızda ölü insanlar görseniz neler hissederdiniz? Haley Joel Osment ve Bruce Willis’in başrollerini paylaştıkları Altıncı His (The Sixth Sense) filmi, bu dertten muzdarip bir çocuğun ve psikologun hikayesini konu alıyor. Halihazırda alışılmışın dışında bir durumu olağanüstü bir şekilde gözler önüne sermekle kalmayıp, sonuyla da izleyicileri şaşkına uğratan Altıncı His filmi de en iyilerden...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  26.09.2018

Testere (Saw)

IMDb Puanı: 7,7

Korkudan çok psikolojik gerilim türünün en başarılı örneklerinden biri olan Testere (Saw) ilk olarak 2004 yılında vizyona girmişti. Basit bir konsepte sahip olmasına rağmen, detaylarıyla şaşkınlık yaratıp, hayranlık uyandıran bu film başlangıcından itibaren şaşkınlık yaratan yapımlardan da bir tanesidir.


Placeholder
  26.09.2018

Diğerleri (The Others)

IMDb Puanı: 7,6

2001 yapımı Diğerleri (The Others) filmi, gece uykularınızı kaçıracak türden bir yapımdır. Filmin en başında Nicole Kidman tarafından atılan çığlık ise izleyicilerin filme olan ilgisini arttırmış, devamında gelişen olaylar ise seyircilerin çığlık atmalarına neden olmuştur. Eğer bu filmi daha önce izlemediyseniz, kesinlikle sonunu öğrenmemelisiniz.


Placeholder
  26.09.2018

Çılgınlığın Ötesinde (In The Mouth of Madness)

IMDb Puanı: 7,2

Başarılı bir şekilde işlenmiş senaryosunun yanı sıra etkileyici oyunculuklarla da şekil bulan bu yapım, gelmiş geçmiş en başarılı korku filmlerinden bir tanesidir. John Carpenter’ın yönetiminde karşımıza gelen bu gizemli korku filmi, sarsıcı finaliyle de hayranlık uyandırıyor. Spoiler vermek gibi olmasın ama kabustan uyanma sahneleri filmin etkileyiciliğini daha da arttırmaktadır.


Placeholder
  26.09.2018

1408

IMDb Puanı: 6,8

Stephen King’in kısa hikayesi; Mikael Hafström’ün ellerinde, John Cusack ve Samuel L. Jackson gibi usta isimlerin oyunculuklarıyla hayat buluyor. 1408 adıyla 2007 yılında gerilim ve korku filmi olarak vizyona girmiş olsa da bir sahnesi ve repliği vardır ki insanı korku filminde bile ağlatmayı başarır. Tamamıyla etkileyici bir yapım olan 1408 de en iyi ters köşelerden bir tanesidir.


Placeholder
  26.09.2018

Dövüş Kulübü (Fight Club)

IMDb Puanı: 8,9

1999 yılında Chuck Palahniuk romanından uyarlanan ve David Fincher tarafından yönetilen olağanüstü bir filmle gizem türünü sonlandırıyoruz. Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter ve Jared Leto gibi ultra başarılı oyunculardan oluşan kadrosuyla kült film haline gelen Dövüş Kulübü (Fight Club), baştan sona izleyicileri ters köşe yapıyor.


Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar