× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

Siyah Noktalara Veda Edin

Beş Dakikada Siyah Noktalara Veda Edin, Mucize Yumurta Maskesi

Devamlı olarak bakım ürünlerine para harcamaktan bıktıysanız ve güzellik salonlarında vakit geçirmekten sıkıldıysanız, bu pahalı ve vakit alan aktiviteler yerine cildinize kendinizin bakım yapması çok daha doğru bir tercih olacaktır. Bu nedenle yüz maskelerini kullanabilirsiniz ve sadece evdeki ürünler ile cildinizin çok daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bu seçenek sadece daha ucuz değil, aynı zamanda daha iyi sonuçlar almanızı sağlıyor.

Mutfağımızda en sıklıkla bulunan şeylerden bir tanesi yumurtadır ve hazırlayacağımız maskelerin içeriğinde yumurta bulunması işinizi daha da kolaylaştıracak.

Yumurta Beyazı Maskesi

Yüzünüzü güzelce temizleyin ve daha sonra beyazını sarısından ayırın. Yumurta beyazını doğrudan yüzünüze bir pamuk ile uygulayın ve 10-15 dakika kurumasını bekleyin. Daha sonra sadece su ile durulayabilirsiniz. Bu maske kan dolaşımına iyi gelecektir ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olacaktır.

Yumurta Sarısı Maskesi

Yumurtanın sarısını bir çay kaşığı balla karıştırın ve daha sonra temiz cildinize sürün. 10-15 dakika bekledikten sonra temiz suyla durulayabilirsiniz. Bu karışım kuru ciltlere nem vermesi bakımından çok önemlidir.

Yağlı Ciltler İçin Yumurta Beyazı Maskesi


Yumurtanın beyazını alın ve onu bir miktar kil ile karıştırın ve güzel bir karışım olana kadar karıştırmaya devam edin. Yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyin ve sonra güzelce cildinizi durulayın. Bu maske cildin yağ üretimini kontrol altına alır ve ayrıca yağlı cilde bağlı problemlere de çözüm olur.

Süt, Havuç ve Yumurta Beyazlı Maske

Yumurta beyazını alın, içine havuç rendeleyin ve sonra biraz da süt ekleyip güzelce karıştırın. Bu maskeyi yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekledikten sonra durulayın. Anti-aging etkisi sayesinde yaşlanmanız yavaşlayacaktır.

Yağlı Ciltler İçin Nohut Unlu ve Limonlu Maske

Bir miktar nohut unu alın ve bunu yumurta beyazı ile güzelce karıştırın. Şimdi içerisine bir miktar limon katın ve karıştırdıktan sonra cildinize sürüp 20 dakika bekleyin. Ardından suyla durulayabilirsiniz.

Kırışıklar ve Çizgiler İçin Maske

Yumurta beyazını temiz cildinize sürün ve kuruyana kadar bekleyin. 10 dakika sonra durulayın. Yüzünüzü durulayıp kuruladıktan sonra göz altlarınıza bakım kreminizi sürün.

Bu karışım düzenli kullanımda kırışık ve çizgilerinizin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar