× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

Romantik Komedi Film Önerileri

Placeholder
  27.07.2018

Four Weddings And A Funeral – Dört Nikah Bir Cenaze (IMDB: 7,1/10)

Kadınlarla sadece gönlünü eğlendiren Charles, arkadaşının düğününde Carrie’ye aşık olur. Daha sonra ikili şans eseri üç nikah ve bir cenazede de karşılaşırlar fakat bir türlü duygularını birbirlerine itiraf edemezler. Birbirlerine bir türlü açılamayan ikili başkalarıyla nişanlansalar bile birbirlerine olan ilgileri devam etmektedir.

1994 yapımı filmin yönetmen koltuğunda Mike Newell oturuyor. Oyuncu kadrosunda ise Hugh Grant, Andie MacDowell, Simon Callow gibi isimler yer alıyor.

Placeholder
  27.07.2018

The Five Year Engagement – Uzatmalı Nişanlım (IMDB: 6,2/10)

Tom ve Violet birbirlerini çok seven genç bir çifttir. Tom’un evlenme teklifi etmesiyle sonunda nişanlanan Tom ve Violet’in düğünleri Violet’in işi gereği başka bir eyalete tayini çıkması nedeniyle 2 yıl kadar ertelenir. Fakat daha sonra başka sebeplerden dolayı sürekli ertelenecektir.

Komedi ve romantizmi bir arada izleyiciye sunan filmin yönetmen koltuğunda Nicholas Stoller yer alırken, oyuncu kadrosunda ise Jason Segel, Emily Blunt, Chris Pratt gibi isimler...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  27.07.2018

Nick And Norah’s Infinite Playlist – Aşk Listesi (IMDB: 6,7/10)

Eski kız arkadaşı Tris’e hala sırılsıklam aşık olan Nick, ayrılıklarının üzerinden 3 hafta 2 gün ve 23 saat geçmesine rağmen Tris’in yeni bir sevgili bulmasına yıkılır. Tris’in onunla dalga geçememesi için o gece barda gördüğü bir kız olan Norah’tan beş dakikalığına sevgilisi olmasını rica eder. Norah ve Nick sevgili rolü yaparken Norah’ın kız arkadaşı sarhoş olup ortadan kaybolunca ikilinin sakin başlayan gecesi eğlenceli bir maceraya sürüklenir.

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  23.07.2018

Garden State – Eve Dönüş (IMDB: 7,6/10)

Andrew Largeman, televizyon sektöründe yer almaya çalışan bir aktördür. Ancak hayatı kolay değildir çünkü psikiyatrist babası onun üzerinde küçüklüğünden beri baskı kurmaktadır. Hatta öyle ki, hayatını tekerlekli sandalyeye bağlı şekilde geçiren annesinin bu durumda olmasının nedeninin Andrew olduğuna oğlunu inandırmıştır. Bir gün annesinin ölüm haberini alan Andrew, dokuz yıl sonra kasabasına geri döner. Kasabaya uyum sağlamaya çalışan Andrew, kasabada tanıştığı Sam’le birlikte yıllardır kendisine ne kadar...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  23.07.2018

Don Jon – Kalbim Sende (IMDB: 6,6/10)

on Martello, kadınlar konusunda oldukça takıntılı bir adam olmasının yanı sıra aynı zamanda porno bağımlılığı olan bir adamdır. Arkadaşları arasında Don Juan lakabına sahip olan Jon, kadınları elde etme konusunda çok yeteneklidir. Ancak bir gece kulübünde tanıştığı Barbara daha önce tanıştığı hiçbir kadına benzememektedir. Jon, çekiciliğinin yanı sıra aynı zamanda idealist bir kadın olan Barbara’yı elde etmek için elinden geleni yapacaktır.

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  23.07.2018

Crazy, Stupid, Love – Çılgın Aptal Aşk (IMDB: 7,4/10)

Dışarıdan bakıldığında kusursuz bir hayatı olan Cal, gördüğü Amerikan rüyasından karısının onu aldattığını ve ayrılmak istediğini öğrenerek uyanır. Kırkında yalnız bir adam olan Cal, barda tanıştığı çapkın Jacob’tan bekar bir hayat sürdürmenin püf noktalarını öğrenmeye başlar. Bekar hayatını sürdürürken bir yandan çocuklarıyla uğraşan Cal, kendini bir anda bir aşk üçgenini çözmeye çalışırken bulur.

Oyuncu kadrosunda Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore, Emma Stone gibi isimlerin...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  23.07.2018

50 First Dates – 50 İlk Öpücük (IMDB: 6,8/10)

Henry Roth, Hawaii’de günü gün edip, istediği kadınlar hiç bağ kurmadan gönlünce eğlenen bir doktordur. Tüm bu kadınların yanı sıra bir gün Lucy Whitmore isimli bir kadına rastlar ve geri kalan tüm kadınları görmezden gelir. Henry ve Lucy birbirlerinden hoşlanırlar ve aralarında bir ilişki başlamak üzeredir. Ancak Lucy’nun bir sorunu vardır; kısa süreli hafıza sorunu yaşamaktadır. Öyle ki, Lucy için her gün yepyeni bir başlangıçtır, bir önceki günü hafızasından silerek yeni güne uyanmaktadır. Henry ise her...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  21.07.2018

Forgetting Sarah Marshall – Aşkzede (IMDB: 7,2/10)

Ünlü bir televizyon yıldızı olan Sarah’ın asistanlığını hem sevgilisi hem de mütevazı bir müzisyen olan Peter yapmaktadır. İkilinin arasındaki ilişki bir anda biter. Peter, Sarah’tan ayrılmanın verdiği acıyla kafasını dağıtmak için Hawaii’ye gitmeye karar verir. Ancak kafasını dağıtmak için gittiği tatil mekanında Sarah’ı yeni sevgilisiyle birlikte orada görür. Kıskançlıktan çatlayan Peter, Sarah’ı kıskandırmak için resepsiyondaki kızla yakınlaşmayı planlar.

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  21.07.2018

Midnight In Paris – Paris’te Gece Yarısı (IMDB: 7,7/10)

Gil ve Inez sonbaharda evlenmeyi planlayan nişanlı bir çifttir. Inez, babasının iş nedeniyle Paris’e gideceğini öğrenince o da babasıyla Paris’e gitmeye karar verir. Gezinin başında her şey çok güzel giderken özellikle Gil’in Paris sokaklarında gece yarısı yaşadığı gerçek üstü maceralar her şeyi değiştirecektir. Bu gerçek üstü maceralar Gil’in ilham perisi olur ve edebiyatçı kişiliğini ortaya çıkarır.

Efsane yönetmen Woody Allen’ın yönetmen koltuğuna oturduğu filmde Owen Wilson, Rachel...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  21.07.2018

Groundhog Day – Bugün Aslında Dündü (IMDB: 8/10)

Phil Connors, ekrandaki haliyle gerçek hayatı birbirinden tamamen farklı olan bir hava durumu spikerdir. Ekran karşısında samimi tavırlarıyla beğenilirken aslında gerçek hayatında çok kibirli biridir. Connors bir gün Groundhog Günü etkinlikleri için Pensilvanya’nın hiç sevmediği kırsal kasabalarından birine gönderilir. İş için bir gün katlanmak zorunda olduğu bu kasabayı ve kasabanın insanlarını hiç sevmemektedir. Ancak bir günlüğüne çıktığı iş seyahati karın yağması ve yolları kapatmasıyla uzamak zorunda...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  21.07.2018

(500) Days Of Summer – Aşkın (500) Günü (IMDB: 7,7/10)

Summer, aşka ve ilişkilere inanmayan, hayatını ve anı yaşayan bir kadındır. Bir gün Tom Hansen’la tanışırlar ve Tom ilk görüşte Summer’a aşık olur. Hayatının geri kalanını Summer’la geçirmek isteyen Tom, aynı isteği Summer’da göremez. Summer her ne kadar aşka inanmasa da Tom’la birbirinden eğlenceli günler geçirirler.

Yönetmen koltuğunda Marc Webb’in oturduğu filmin başrollerini Joseph Gordon-Levitt ve Zooey Deschanel paylaşıyor.

Placeholder
  3.08.2018

Silver Linings Playbook – Umut Işığım (IMDB: 7,8/10)

Pat Salitano, eskiden tarih öğretmenliği yapmakta olan bir adamdır ve hayatında değer verdiği her şeyi bir günde elinden kaybetmiştir. Tüm bunlarla tek başına başa çıkamaz ve mahkemenin de kararıyla birlikte rehabilitasyon merkezinde 8 ay tedavi görür. Salitano, eski hayatını, ailesini geri kazanmak istemektedir. Bunun için düzgün bir adam olmaya ve işini geri almaya çalışır. Karısı Vicky’yi geri kazanma yolunda bir yemekte karşılaştığı aile dostu Tiffany ona yardım edecektir ancak Tiffany’nin de Salitano’dan...

Tüm İçeriği Göster

Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar