× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

Psikolojik Film Önerileri

Placeholder
  31.08.2018

Jagten (Onur Savaşı) IMDb: 8,3

40 yaşındaki Lucas, geçirdiği zor boşanma döneminin ardından hayatını yeniden düzene koyabilmenin peşindedir. Yeni bir iş bulur, yeni bir kız arkadaşı edinir. Ve ergenlik çağındaki oğluyla arasındaki sorunlu ilişkiyi onarmaya çalışır. Her şey yoluna girmek üzereyken işler bir anda ters gitmeye başlar. Öylesine söylenmiş küçük bir yalan, yaşadığı kasabaya bir virüs gibi yayılır ve Lucas kendini hayatı ve saygınlığı için savaşırken bulur.

Placeholder
  31.08.2018

Shutter Island (Zindan Adası) IMDb: 8,1

Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polis memurunun, bir akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine tehlikeli akıl hastalarının tedavi gördüğü Shutter Adası isimli bölgede konuşlanan Ashecliffe Hastanesi’ne soruşturma yapmak için gitmeleri ve sonradan gelişen esrarengiz olaylar işleniyor. Burada karşılaştıkları isyan tablosu ve çığrından çıkan işler bu davayı gittikçe zora sokar, zamanla rüya ve gerçek arasındaki sınırlar da zorlanır.

Placeholder
  31.08.2018

Gone Girl (Kayıp Kız) IMDb: 8,1

Amerika’nın Missouri eyaletlerinden birinde yaşayan Nick’in hayatı 5. evlilik yıl dönümleri sabahı karısı Amy’nin bir anda ortadan kaybolması ile tepetakla olur. Çünkü polisin gözünde de Amy’nin ailesinin gözünde de kendisi birinci şüphelidir. Kendini bir anda Amy’i arama operasyonunun içinde bulan Nick suçsuz olduğunu ne kadar söylese de kimseyi ikna edemez.

Placeholder
  31.08.2018

Black Swan (Siyah Kuğu) IMDb: 8,0

Eski bir balerin olan ve kızına sürekli dans konusunda hırs aşılayan annesi ile birlikte New York’ta yaşayan Nina, yetenekli bir balerin ve dans en büyük tutkusudur. Bir gün Kuğu Gölü balesini sahneye koyan bale yönetmeni Thomas Leroy, yeni sezonda Beyaz Kuğu’yu canlandıran baş balerini değiştirmeye karar verir ve ilk tercih olarak da Nina’yı görür.

Beyaz Kuğu rolünde harikalar yaratan Nina ne kadar çok çalışırsa çalışsın içindeki Siyah...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  31.08.2018

Zodiac IMDb: 7,7

San Francisco’da bir seri katil, mektuplar ve şifreli mesajları ile polis ile alay etmektedir. Dedektifler, gazete muhabirleri, bu katili yakalamaya ant içmiş dört kişi filmin esas karakterleridir. Katilin ardında bıraktığı izleri takip eden takıntılı dört adam, ne yazık ki aslında katilin adımlarını izler biçimde şekillenmektedir. Bu katil yıllarca görünmedikten sonra yine ortaya çıktığında sadece öldürdüğü insanlar için değil tüm şehrin kabusu haline gelecektir.

Placeholder
  31.08.2018

Silver Linings Playbook (Umut Işığım) IMDb: 7,7

Pat Solotano her zaman bardağın dolu tarafına bakan, “Her şeyde bir hayır vardır,” sözüne inanan bir adamdır. Karısı kendisini başka bir adam için terk ettikten sonra akıl hastanesinde kalan Pat, karısını geri kazanmaya ve hayatını yeniden düzene sokmaya kararlıdır. Moralinin bozulmasına asla izin vermemeye çalışan Pat anne babasının yanına taşınır ve kendisini karısının istediği türden bir adam olmaya çalışmaya adar. Ancak bu zor bir mücadeledir. Taa ki hayatı istediği gibi gitmeyen güzel bir genç kadın olan...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  31.08.2018

La piel que habito (İçinde Yaşadığım Deri) IMDb: 7,6

Bir kaza sırasında yanarak ölmekten son anda kurtulan eşini yanıklardan oluşan görüntüden kurtarmak için yeni bir deri yaratmak üzerine çalışmalar yapan estetik cerrahı Dr Robert Ledgard’ı konu alıyor.

Eşinin yanmış vücudunu görmesi üzerine intiharı ve küçük kızlarının da buna şahit olması ile büyük bir depresyon geçiren aile iyice hassaslaşır. Küçük kız büyüdüğünde de psikolojik sorunlar yaşayacaktır.

Placeholder
  31.08.2018

Predestination (Yazgı) IMDb: 7,5

Film, zamanda seyahat edip olmuş ya da olası olayların önüne geçmeye veya suçluları yakalamaya çalışan bir zamansal ajanın hikayesini konu eder. Gizli bir serivise bağlı çalışan ajanın son görevi ise; 1975 yılında New York’ta yaptığı bir patlamada 11.000 insanın ölümünden sorumlu olan Fiyasko Bombacısı adlı kişiyi bulup bu patlamanın hiç yaşanmamış olmasını sağlamaktır.

Placeholder
  31.08.2018

We Need to Talk About Kevin (Kevin Hakkında Konuşmalıyız) IMDb: 7,5

Eva, hamile kaldığı gençlik yıllarında bütün kariyer planlarını ve hedeflerini bir kenara koyarak çocuğunu dünyaya getirmeye karar verir. Fakat oğlu için yaptığı bu fedakarlık maalesef Kevin’in çocukluk yıllarından itibaren başlayarak hayatlarını ters yönde etkilemeye başlar. Kevin 15 yaşına geldiğindeyse lisedeki çete gruplarıyla takılmaya başlar ve hiç kimsenin hoş görmeyeceği olaylara karışır.

Eva oğlunun hatalarından dolayı derin sorumluluk ve suçluluk duyarak, nerede yanlış yaptığını...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  31.08.2018

Split (Parçalanmış) IMDb: 7,3

Olaylar, Çoklu Kişilik Bozukluğu ile 23 farklı kişiliğe sahip Kevin’ın üç genç kızı kaçırmasıyla başlar. Kevin’in en baskın karakteri suç işlemeye meyillidir ve bir süre sonra farklı karakterlerin birbiri ile çatışması ile bir parçalanma yaşar.

Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar