× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

Natalie Dormer

Natalie Dormer

The Tudors, Game of Thrones, The Hunger Games derken gitgide dünya çapındaki ününü pekiştiren güzel oyuncu Natalie Dormer, 2005 yılından bu yana içinde olduğu televizyon ve sinema sektörlerinin yanı sıra verdiği enteresan demeçlerle de tanınıyor! Gelin, bu güzel oyuncunun hayatındaki satırbaşlarına beraber göz atalım.

Dönem yapımlarının aranan yüzü“Dönem yapımı” olarak tanımlanabilecek Casanova’da 2005 yılında rol alan Natalie Dormer, asıl ününe 2007-2010 yılları arasında yayınlanan The Tudors’taki hatırı sayılır rolüyle kavuştu. Kavuşmuşken, bırakmak olmazdı. Nitekim 2013-2014 yılları arasında da Game of Thrones’ta “dul kraliçe” rolüyle karşımıza çıktı.

Çok çalışkanGame of Thrones gibi yoğun programa sahip bir dizide oynarken eşzamanlı olarak Elemantary dizisinde de rol alan; bu yetmezmiş gibi bir de The Hunger Games’i de araya sıkıştıran Natalie Dormer için çalışkanlık kitabını baştan yazdı desek yanılmış olmayız.

Müzikten de anlıyorYoğun çalışma temposunun arasına, bir de müzik klibi sıkıştırdı! Yetiyor mu, yetmiyor. Natalie Dormer’ı durdurmak ne mümkün. Bir de Hozier’ın “Someone New” şarkısının klibinde boy gösterdi.

Game of Thrones’a veda

Diziye altıncı sezonu itibarıyla veda eden Natalie Dormer, kendisine Game of Thrones’tan özlemediği şeyin ne olduğunu soranlara, peruğu olduğunu söylüyormuş! Kafasına uzun saatler boyunca takılan o peruğu, kim olsa özlemez ki zaten.

Büyük övgülerin kadınıThe Tudors’ta oynadığı dönemde ünlü eleştirmen Robert Adele’den “Zamanı durduran huri” yorumunu almış, The Tudors’un onun gibi bir oyuncuya sahip olduğu için çok şanslı olduğu da yoruma eklenmişti.

Hayatında aşka da yer varBu yoğun tempolu hayatına, nasıl yapıyor bilinmez ama aşkı da sığdırıyor Natalie Dormer. Tudors’un setinde tanıştığı Anthony Byrne ile hâlâ beraberler.

Sevgili ile ortak proje10 yılı aşkın süredir devam eden birlikteliklerinin yanı sıra Dormer ve Byrne ikilisi önümüzdeki dönemde beraber yer aldıkları “In Darkness” projesini de vizyona sokacaklar.

Sadece uzun metraj mı?Film konusunda kendisiyle eşdeğer kariyere sahip pek çok oyuncunun aksine kısa filmlere hiç de burun kıvırmıyor Natalie Dormer. Güzel oyuncu, şimdiye dek “Electric Cinema: How to Behave”, “The Ring Cycle” ve “The Brunchers” isimli üç kısa filmde rol aldı.

Okulda da çalışkanmış!

Oyunculuk dönemlerindeki çalışkanlığını takdir etmişken, okul yıllarını da hatırlatmakta fayda var. İngiltere’nin Berkshire şehrinde okula giden minik Dormer okulun netbol takımının yardımcı kaptanlığını yapmasının yanı sıra okulun konuşmacı takımında da yer alıyormuş. Aynı zamanda Allenova Dans Okulu’nda da dans eğitimi almış.

Bir “Yenilmez” olmasa da…2011 yılında henüz kariyerinin başları sayılabilecek bir dönemde “İlk Yenilmez: Kaptan Amerika” filminde Gizli Ajan Lorraine’i canlandırdı. Eh, çok da yenilmez sayılmazdı ancak izleyicilerin aklında yer bıraktığı kesindi!
Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar