× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

Jennifer Aniston

Jennifer Aniston

Brad Pitt ile yaşadıkları olaylı birliktelik ve ayrılık ile bir dönem gündemden düşmeyen Jennifer Aniston sit-com camiasının kurallarını adeta yeniden yazan Friends dizisindeki rolüyle ünlenmişti. Bu dizideki rolü ile Altın Küre ve Emmy’de birer ödüle layık görülen Aniston’ın oyunculuk geçmişi 90’ların başına uzanıyor.

Tiyatronun mekteplilerindenHer ne kadar 80’li yıllarda ufak tefek rollerde oynasa da bunların hiçbirisi ciddi yapımlar olmayan Jennifer Aniston, 1981’de doğup büyüdüğü New York’ta bir tiyatro okulundan mezun olur.

İlk rolü başrol


Jennifer Aniston ilk kez kamera karşısına geçtiğinde takvimler 1990’ı gösteriyordu. Camp Cucamonga isimli, televizyon için çekilen bir gençlik filminde Ava Schector karakterini canlandıran Aniston bile belki dünya çapında bu kadar üne kavuşacağını tahmin edememişti…

Gerçek soyadı Aniston değil


1969 yılında Kaliforniya’da dünyaya gelen Jennifer Aniston, İskoç bir anne ve Yunan bir babanın çocuğu; gerçek adı ise Jennifer Linn Anastassakis. Fakat onu, kendisi gibi bir oyuncu olarak yetiştirmek isteyen babası John Aniston’ın soyadını değiştirmesi, kariyeri için atılan ilk adım sayılabilir.

Ekranların Rachel’ı10 yıl boyunca süren ve ekran fenomeni olan Friends dizisi, Jennifer Aniston’ın hayatının kırılma noktası olur. Bu dizide Rachel Green karakterini canlandıran Aniston, sempatisi ve ekran ışıltısıyla kariyer basamaklarını hızlıca tırmanacaktır.

Güzel olan her şeyin bir sonu olduğu gibi Jennifer Aniston ile Brad Pitt de son bulduFilmografisi de kendisi kadar güzelKüçük yapımlarla başlayan kariyerine otuz film ve on bir dizi sığdıran, dört filmin de yapımcılığını üstlenen Aniston’ın hayli çalışkan bir isim olduğuna şüphe yok!

Ödüle doymuyorFriends dizisinde oynadığı süre boyunca aldığı bir Emmy ve bir Altın Küre ödülü de dâhil olmak üzere toplamda 16 ödülü var.

Gerçek “Arkadaşlar”

Friends dizisi ile yolları kesişen Jennifer Aniston, Courteney Cox ve Lisa Kudrow aradan geçen yıllara rağmen hâlâ yakın arkadaşlar. New York’ta bir lokantada yemek yerken onlarla karşılaşabilirsiniz!

Adeta bir iyilik meleği

Tabiri caizse tırnaklarıyla kazıyarak inşa ettiği oyunculuk kariyerinin yanı sıra Meksika’da hayata geçirdiği Öksüzler Evi ile gönülleri de kazandı.

Aşk er geç kazanırBrad Pitt ile yaşadıkları boşanma süreci magazini uzun süre meşgul eden Jennifer Aniston, ikinci evliliğini pek çok dedikodunun aksine oyuncu Justin Theroux ile gerçekleştirdi.

Pek de “sosyal” değil

Kendisi ile aynı veya daha düşük kalibredeki pek çok oyuncunun aksine, Jennifer Aniston’ın Twitter ve Instagram hesabı bulunmuyor.

2016’nın en güzeliAmerika’nın magazin bazındaki en önemli ödülleri arasında gösterilen “People – Dünyanın En Güzel Kadını” ödülü, 2016 yılında 47 yaşına basan Jennifer Aniston’a verildi.

Genç görünümünü aşka borçlu

2016 yılında dünyanın en güzel kadını seçilen Aniston, genç görünümünün formülünü soranlara, 2015 yılında evlendiği Justin Theroux’u işaret ederek “Neşeli kalmak genç görünmenin en kolay yolu. Neyse ki hayatımda beni güldüren birisi var.” cevabını verdi.Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar