× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

İzlemeniz Gereken Kore Dizileri

image
  28.07.2018
Warrior Baek Dong – Soo

Tam anlamıyla bir “savaşçı” hikayesi olan dizideki dövüş sahneleri, kılıç kullanma teknikleri, Ninja uygulamaları kesinlikle hayranlık uyandırıcı. Çocukluklarından beri birlikte yaşayan ve her türlü savaş tekniğini birlikte öğrenen iki kişi, yaş ilerledikçe fikirleri de değiştiğinden ayrılırlar. Bunlardan birisi kralı savunurken, diğeri de suikastçıları savunur ve bir gün karşı karşıya gelirler.

Okumaya Devam Et
image
  23.07.2018
I Hear Your Voice

13 bölümlük kısacık bir dizi olan I Hear Your Voice, internet üzerinden en çok izlenen Kore dizilerinden birisidir. Öyle ki, Grand Prize ve En İyi Oyuncu gibi ödülleri de toplamayı başarmıştır. Aksiyon, macera, polisiye hikayeleri seviyorsanız, bir de Lee Jong-suk ve Lee Bo-young hayranlarındansanız izlemeye başlayın derim.

Okumaya Devam Et
image
  21.07.2018
Another Miss Oh

Maalesef herkes şanslı doğmuyor. Bu dizimizde de işte biraz da buna parmak basılıyor. Aynı ada sahip aynı yaşta iki kadının birbirinin tam zıttı olan yaşamlarına farklı bir bakış açısı var. Kadınlardan birisinin çok sıradan bir hayatı ve gündelik dertleri varken, diğeri liseden beri çok popüler bir kadındır. Bu iki kadın aynı iş yerinde çalışmaya başlar ve aynı adam her ikisinin de yaşamlarına girerse romantizm, karmaşa ve eğlence bir birlerini izler.

Okumaya Devam Et
image
  19.07.2018
Introverted Boss

Yine bir Kore dizisi ve yine çok cicili bicili bir romantik komedi dizisi karşınızda. Güzeller güzeli bir genç kız, büyük bir şirkette çalışmaya başlar. Ancak patronun bazı hareketleri ve tavırları ona fazla gizemli gelir. İşte bu sır ya da sırları çözmeye çalışan genç ve güzel kızın başına pek çok ilginç olay gelecektir. 2017 yılının başında başlayan bu dizinin gayet prestijli ve izlenme oranı yüksek bir dizi olduğunu söylemek mümkün.

Okumaya Devam Et
image
  17.07.2018
Rebel: Thief Who Stole the People

Tarihin derinliklerine inen, tarihi karakterlerin özelliklerine ve yaşamlarına ışık tutan bir Kore dizisi daha. Joseon döneminde pek çok kişi ülkenin gidişatına “dur” demek için isyanlarda bulunmuş, yeni çıkış yolları denemiş. İşte bunlardan ilki olan, yani Joseon döneminin ilk devrimcisi olan Hong Gil-Dong’un yaşamı çok dramatik ve tutkulu bir şekilde anlatılıyor. İnsanların yaşamlarını çalanlar ve yaşamlarını geri almak isteyen insanların karşılıklı çatışması izlemeye değer.

Okumaya Devam Et
image
  15.07.2018
A Gentleman’s Dignity

Fox Tv’de yayınlanan Kiraz Mevsimi adlı dizinin birkaç bölüm izlediyseniz, arada bir takıldıysanız, müptelası olduysanız bence hemen A Gentleman’s Dignity izlemeye başlamalısınız. Kore’nin en başarılı romantik komedi dizilerinden olan A Gentleman’s Dignity, başarılı oyuncuların etkili performanslarıyla izlenme 2012 yılında çok büyük bir izleyici kitlesine hitap etmiştir.

Okumaya Devam Et
image
  13.07.2018
Playful Kiss

Playful Kiss, adında da anlaşılabileceği üzere eğlenceli ve romantik bir aşk dizisi. Dünyanın pek çok yerinden genç ve ergen kuşağın ilgisini çeken Playful Kiss, en çok izlenen Kore dizileri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Çünkü hem eğlenceli hem de romantik. Beceriksiz bir öğrenci, mükemmeliyetçi birine aşık olursa, hayat hiç de kolay olmaz. Bir de bu mükemmeliyetçi bey, aşkı elinin tersiyle itiyorsa, kızın hayatı hiç de kolay olmayacaktır.

Okumaya Devam Et
image
  10.07.2018
Boys Over Flowers

2009 yılında Kore’de Boys Over Flowers adlı bir gençlik dizisi yayınlandı ve 2013 yılında ise Kanal D ekranlarında Güneşi Beklerken dizisi ekranlara geldi. Boys Over Flowers, öncelikle Kore’de sonra dünyanın pek çok ülkesinde çok büyük izleyici kitlesine ulaşmıştır. İşte bundan esinlenilerek yayınlanan Güneşi Beklerken de tıpkı orijinali gibi ülkemizde çok fazla izlendi, tekrarları bile reyting listelerini zorladı. Bence o hikayeyi bir de orijinalinden izleyin, 25 bölümlük Boys Over Flowers dizisine bir an...

Okumaya Devam Et
image
  25.07.2018
Secret Garden

2010 yılının en başarılı Kore dizilerinden birisi olan Secret Garden, 4 tane ödül almış bir yapım. Çok zengin bir CEO ile dünyalar güzeli bir dublörün bir tesadüf eseri aynı ortamda bulunurlar ve içtikleri bir içkinin ardından birbirlerinin bedenlerine girerler. Komedi ve kurgu unsularının bir arada bulunduğu dizide insan ilişkilerine dair eğlenceli kesitler var.

Okumaya Devam Et
image
  23.07.2018
49 Days

Dram mı istiyorsunuz, arabesk hikayeleri seviyor musunuz? Madem öyle size şahane bir önerim var: 49 Days! Ünlü Kore oyuncuları Jung IL-woo, Lee Yo-won, Jo Hyun-jae ve Seo Ji-hye sizi acıya doyuracak, hüngür hüngür ağlayacaksınız. 2011 yılının en dramatik dizisiyle 20 bölümlük bir dram yolculuğu ile buluşun.

Okumaya Devam Et
image
  21.07.2018
Descendants of the Sun

Bol ödüllü bir Kore dizisi olan Descendants of The Sun, aksiyon tarzının en iyi örneklerinden birisi. 2016 yapımı çarpıcı dizi, bir yüzbaşı ve cerrahın yaşamlarının tesadüfen kesişmesi üzerine kurulu. Bu iki farklı yaşamdan kişi, hiç de beklenmedik olaylar yaşayacak ve her defasında birbirlerine bağlanacaklardır.

Okumaya Devam Et
image
  18.07.2018
Missing Nine

Biraz heyecan, bolca gizem ve aslında macera dolu bir Kore dizisi yine karşımızda. Şöyle ki; büyük bir şirketin çalışanlarından 9 tanesi uçakla yolculuk yapacaklardır. Ancak uçak arızalanır ve ıssız bir adaya düşer. Neyse ki 9 kişi de hayattadır. Günler, aylar birbirini kovalar ve aradan geçen 4 ay içinde 8 kişi hayatını kaybeder, geriye sadece 1 kişi kalmıştır. Artık bu kişi tek başına ısısız bir adadadır ve birilerinin tesadüfen onu bulup kurtarmalarını beklemek durumundadır.

Okumaya Devam Et
image
  17.07.2018
The Master’s Sun

Genç kızların ve aslında yetişkin kadınların da sevgilisi olan yakışıklı aktör Seo In-guk’un başrolleri So Ji – sub ile paylaştığı The Master’s Sun; bilimkurgu, korku ve komedi unsurlarını bir araya getirmiş. Genellikle romantik komedi ya da tarih dokulu dizilere yoğunlaşan Koreliler için gayet farklı bir senaryo ve yapım olduğundan dizi, 2 dalda ödül almış ve yayınlandığı 2013 yılında çok ciddi izlenme oranı yakalamıştır.

Okumaya Devam Et
image
  15.07.2018
The Slave Hunter

Lee Dae-gil, iyi kalpli bir soyludur ve Un Nyun adında bir köleye aşık olmuştur. Bu aşkı karşılıklıdır. Fakat Un Nyun’un abisi kardeşini alıp kaçmıştır. Artık soylu beyefendi için tek çare bir köle avcısı olup sevdiceğine kavuşmaktır. Pek çok mücadele atlatan, köle avlayarak hem adalet dağıtan hem de Un Nyun’u arayan Lee Dae-gil, sonunda sevdiğine ulaşır. Ancak kadın artık başkasıyla evlidir. Aşk, onur, bağlılık, dostluk, ihtiras ve aslında insana dair her şey bu samimi Kore dizisinde sizleri bekliyor.

Okumaya Devam Et
image
  12.07.2018
The Heirs

Aslında dizinin orijinal adının Türkçe karşılığı “tacı takmak isteyen, ağırlığına katlanır” şeklinde olsa da, İngilizce Heirs olarak adlandırılan dizinin Türkçe adı “Mirasçılar.” Dizi tam da isminin hakkını verir şekilde, zengin ailelerin çocuklarının yaşamlarını anlatıyor. Zengin gençler arasındaki aşk, arkadaşlık, yaşamsal ilişkilerin konu edildiği dizi, bir yönüyle Gossip Girl, başka bir açıdan bakınca da Boys Over Flowers dizilerini andırıyor.

Okumaya Devam Et
image
  8.07.2018
City Hunter

Japon mangasından uyarlanmış olan City Hunter, 2011 yılında Kore dizileri dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Macera, aşk, intikam, romantizm ve aksiyonu bir arada istiyorsanız Güney Kore yapımı 20 bölümlük City Hunter’ı izleyin derim. Zira Lee Min Ho, çok sıradan bir yaşamı olan orta düzey bir adamdır. Fakat bir gün bu sıradan yaşamı bırakıp bir kahraman olmaya karar verir. Peki, bu onun düşündüğü kadar kolay mıdır, bu uğurda nelerden vazgeçmesi gerekecektir?

Okumaya Devam Et
image
  24.07.2018
My Love from the Stars

Dizide; Kim Soo-hyun, Jun Ji-hyun, Park Hae- jin ve Yoo In-young başrolleri paylaşıyor. İş böyle olunca da etkileyici bir senaryo, muhteşem oyunculuklarla çok sürükleyici bir dizi ortaya çıkıyor. Romantizm, komedi, bilim kurgu, fantastik ve korku unsurları dizide çok iyi bir şekilde harmanlanmış, olay örgüsü gayet sürükleyici bir şekilde işlenmiş.

Okumaya Devam Et
image
  21.07.2018
Cheese in the Trap

Üniversite öğrencilerinin yaşamlarını ve aşklarını anlatan Cheese in the Trap, tam anlamıyla bir romantik komedi dizisi. Gençlik dizilerini seven, gerginlik ve dramdan pek hoşlanmayanlar için eğlenceli ve komik 16 bölümlük bir mini dizi alternatifi olabilir.

Okumaya Devam Et
image
  20.07.2018
Signal

Dram ve gerilim tarzında Kore dizisi izlemek isteyenler için hiç kuşkusuz ki, Signal’ı öneriyorum. Bir dizi cinayet işlenmiştir ve birilerinin bunları çözmesi gerekir. Ancak bu cinayetlerin her biri birbirinden gizemli ve aslında korkunçtur. Dizinin hikayesinin gerçek bir yaşamdan alındığını ya da senaryoda bu yaşamdan etkilenildiğini bilmek diziyi daha çekici hale getiriyor. Eğer polisiye öykülerin hayranıysanız mutlaka izleyin.

Okumaya Devam Et
image
  17.07.2018
Saimdang, Light’s Diary

Saimdang, Light’s Diary, tarihi unsurların bolca bulunduğu, mistik ve fantastik olayların, karakterlerin var olduğu ilginç bir Kore dizisi. Sanat tarihi bölümünde öğretim üyesi olan bir kişi, tarihi bir kişiliğin günlüğünü ele geçirir ve onu incelemeye başlar. Bu tarihi şahsın tüm yaşamı sırlarla doludur ve günlüğün içindeki bir portre de bambaşka ve daha derin gizemlere gebedir.

Okumaya Devam Et
image
  16.07.2018
Emergency Couple

Tıpkı Playful Kiss gibi eğlenceli bir romantik komedi olan Emergency Couple, çok kısa süre yayınlanmış, ancak çok yüksek bir izlenme oranına sahip olmuştur. Güney Kore’de bir hastanede doktorlar, diğer sağlıkçılar arasında yaşanan kimi zaman komik, kimi zaman da trajikomik hikayeler yer alıyor.

Okumaya Devam Et
image
  15.07.2018
Oh My Ghostess

Hem gençlik hem komedi hem de romantizm olsun diyorsanız 16 bölümlük Oh My Ghostess, dizisini izlemenizi öneriyorum. 2015 yılının en favori dizilerinden birisi olan Oh My Ghostess, Park Bo-young, Jo Jung-suk ve Kim Seul Gi gibi ünlü isimlerin çok etkileyici performanslarını gözler önüne seriyor.

Okumaya Devam Et
image
  11.07.2018
Sungkyunkwan Scandal

Aslında sadece 20 bölüm devam eden mini bir Kore dizisi olmakla birlikte, 2010 yılının en iyi dizilerinden, en çok izlenen dizilerinden birisi olmayı da başarmıştır. Özellikle başrol oyuncularının çok başarılı oyunculuk sergilemeleri, komedi, dram ve tarihsel unsurları bir arada yaşatabilmeleri diziyi izlenir kılmıştır.

Okumaya Devam Et
image
  8.07.2018
Reply 1997

90’lı yıllarda H.O.T adında çok ünlü olan bir gençlik grubu vardır. Bunların hayranlarından birisi olan ve solistle evlenmek isteyen bir lise öğrencisinin hayatı anlatılıyor. 6 tane lise arkadaşı yıllar sonra yeniden buluşuyor ve lise anılarını paylaşıyor. Reply 1997, romantik komedi tarzında bir lise hayatı dizisi, tam anlamıyla bir gençlik hikayesi.

Okumaya Devam Et

Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar