× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

İstanbul’un Ünlü Sosyete ve Sokak Pazarları

Placeholder
  9.10.2018

Yeşilköy Pazarı

Çarşamba günleri kurulan bu güzide pazarımızda da kıyafet almak için birbirleriyle yarışan yüzlerce insanı görebilirsiniz. Florya yolu üzerinde yer alan pazarda aynı zamanda ev eşyaları da görmeniz mümkün.


  9.10.2018

Ortaköy Sosyete Pazarı

Eski ismi Ulus Pazarı olan ve eskiden Akmerkez’in karşısında yer alan pazar günümüzde Ortaköy Dereboyu Caddesinde kurulmaya başladı. Çokünlü markaların ürünlerini bu pazarda mağaza fiyatının çok altından bulabilirsiniz. Pazar giyim ağılıklıdır. Kıyafetleri daha ucuza getrmek isteyenler her Perşembe Ortaköy pazarına uğrayabilir.


Placeholder
  9.10.2018

Pendik Pazarı

Eskiden sokak aralarında kurulan pazar, günümüzde ise İETT otobüs garının hmen arka kısmında yer alan alanda kuruluyor. Hem yiycek hem de giyecek almak isteyen Kartal Pendik ve Tuzla yakınlarında oturan hanımların sıça uğradığı pazarlardan biridir.


Placeholder
  9.10.2018

Kadıköy Salı Pazarı

Anadolu Yakası’nda oturan kadınların ziyaret ettiği pazarda daha çok kıyafet satılıyor. Uzunçayı metrobüs durağının tam karşısında yer alan pazara ulaşım çok kolay. Salı Günleri kurulan pazar alanına girmeden bile pazarın etrafında kurulan irili ufaklı satıcılardan da kendinize uygun bir şeyler muhakkak bulabilirsiniz.


Placeholder
  9.10.2018

Feriköy Organik Pazarı

İsmindende anlaşılacağı üzere organik bir şekilde beslenmek isteyen bireylerin akınına uğrayan Cumartesi günleri kurulan pazar. Satışların kese kağıtlarında yapıldığı pazarda üretici kendi fiyatını kendisibi belirliyor. Tabiki bellirli kurallar içerisinde Bomonti Caddesinin hemen aşağı kısmında kurulan Pazar, sadece Şişli’de değil Kartal, Beylikdüzü, Bakırköy, Küçük Çekmece, Burhaniye, Kayseri Kocasinan ve Talas’tada kuruluyor. Organik yaşama önem veren herkese önerebiliriz.


Placeholder
  9.10.2018

Fatih Pazarı

Unkapanı Çarşamba arasında kurulan belkide İstanbul en büyük pazarlarından birisidir. Pazarda kumaşlar, kıyafetler, yöresel yiyecekler, tencereler, tavalar aklınıza gelip gelebilecek bir sürü şeyi bulablirsiniz. Pazar o kadar büyük ki 6 sokak ve 2 caddesinde sadece yiyecek içecek tezgahları ye alıyor. Pazar günün ilk ışıklarıyla saat 5’te kuruluyor ve akşam 9’a kadar ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda Pazar yakınlarında bulunan Fethiye Müzesi Çarşamba günleri kapalı oluyor.


Placeholder
  9.10.2018

Erenköy Pazarı

Minübüs Caddesi ve istasyon arasında kalan alanda kurulan Pazar. Erenköy Sosyete Pazarı olarak da bilinen pazarda kıyafet ve yiyecek içecek bulabilirsiniz. Yakınında bulunan Bostancı Pazarı ile fiyatları sürekli kıyaslanan pazara her pazarda olduğu gibi kadınların ilgisi yoğun.


Placeholder
  9.10.2018

Beşiktaş Pazarı

Cumartesi günleri Beşiktaş Evlendirme Dairesi’nin yemen yanında kurulan pazara kadınları ilgisi yoğun. Cumartesi günleri Beşiktaş ve Fulya yakınlarında trafik sorununu ortaya çıkaran pazarda giyim, yiyecek ve içecek bulabilirsiniz. Özellikle kıyafetleri ucuza almak isteyen kadınların buluştuğu ortak adreslerden biri olan Beşiktaş Pazarı içerisinde, pek çok markanın ürünlerini çok uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar