× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

İstanbul’da vegan ve vejetaryen restoranları

Placeholder
  22.10.2018

Fıccın

Zeytinyağlıları ve çeşitli sebze yemekleriyle adını duyurdukça duyuran Fıccın İstiklal Caddesi’nin en meşhur restoranları arasında. Ayrıca çalışanların her biri güler yüzlü ve hizmet oldukça hızlı. Fıccın her ne kadar bir sokak uzunluğunda farklı mekanlara yayılmış olsa da, genelde her yer, özellikle akşam saatlerinde dopdolu oluyor. İlgi, sağlık ve lezzet bir araya bir araya gelince bu duruma pek de şaşırmıyoruz.

Adres: İstiklal Cad. Kallavi Sok. No:13/1 – 7/1 Beyoğlu / İstanbul


Placeholder
  22.10.2018

Helvetia

Helvetia günlük sıcak ev yemekleriyle ve birbirinden lezzetli mezeleriyle bir kere gidenin bir daha mutlaka gitmek isteyeceği bir mekan. Tatlı nostaljik atmosferi, güzel yer karolarıyla ve çalışanlarının sıcakkanlılığıyla birleşince ortaya sımsıcak bir atmosfer çıkıyor. Sipariş ettiğiniz yemekler tıpkı evlerimizdeki gibi tabak tabak geliyor, ahşap masalar çeşitli lezzetlerle donatılıyor. Küçük bir mekan olan Helvetia’da sebze çeşitliliği ise sınırsız. Her gidişinizde mutlaka yeni ve farklı yemekler bulabiliyorsunuz...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  22.10.2018

Galata Kitchen

Yemekleri ve mezeleri çeşitlilik açısından epey zengin olan Galata Kitchen’ın fiyatları da çeşitliliğiyle doğru orantılı. Ruha iyi gelen, son derece sağlıklı menüsünde kendinize göre mutlaka bir tat bulacağınıza eminiz. Üstelik sevdiklerinizle birlikte farkında bile olmadan saatler geçireceğiniz Galata Kitchen’ın sıcakkanlı çalışanları, yemekten sonra ziyaretçilere çay ikram etmeyi unutmuyor.

Adres: Müeyyetzade. Mah., Tatar Beyi Sokak No. 9 B, 34425


Placeholder
  22.10.2018

Komşu Kafe Collective 

Burası alışılagelmiş çoğu restorandan ve kafeden biraz daha farklı bir yer. Bu tatlı mekanda patron yok, adisyon yok yediğiniz ve içtiğiniz her şeyin ücretini kendiniz belirliyorsunuz. Var olan sisteme ve pahalı restoran fiyatlara başkaldırı niteliğinde bir tavırları var. Menüdeki her şey oldukça sağlıklı, vegan ve vejetaryen yemekleri lezzetleriyle meşhur.

Komşu Kafe Collective ayrıca yaptığı etkinliklerle de sesini epey duyuruyor. Bu etkinliklerden...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  22.10.2018

Zapata Kadıköy

Taze, doğal, organik lezzetlerden oluşan Zapata Cafe’nin menüdeki lezzetleri kendi üretimleri olan organik ekmekleriyle servis ediliyor. Özellikle kahvaltı menüsü bir hayli geniş, böylelikle Pazar günlerinin vazgeçilmez mekanlarından biri Zapata. Aynı zamanda fiyatları da cüzdanlarınızı zorlamıyor. Genelde ziyaretçiler, zengin lezzetlerle birlikte mekanın sıcak atmosferine de vuruluyor. Et yemekte ısrarcı ziyaretçileri için aynı zamanda et yemeklerinin olduğu bir menüleri de bulunuyor.

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  22.10.2018

Community Kitchen

Kendisi de bir vegan olan Community Kitchen işletmecisi Oya Toriş, Community Kitchen’da daha önce çalıştığı vegan restoranlarda aldığı eğitimi güzelce harmanlayarak bizlere sunuyor. Müşteriler her hafta farklı bir spesiyalle karşılanıyor. Menü ise veganlar için bir hayli sürprizli; vegan iskender, mercimekli karnıyarık, vegan lazanya menüdekilerden bazıları. Bu çeşitlilik ve şaşırtıcı lezzetlerin en büyük etkeni, vegan bir işletmeci olsa gerek.

Tüm İçeriği Göster

Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar