× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

İstanbula Yakın Tatil Yerleri

Placeholder
  6.10.2018

PRENS ADALARI – Büyükada – Heybeliada - Kınalıada – Burgazada

İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında Prens Adaları olarak da anılan “Adalar” bölgesi yer almaktadır. İçerisinde Büyükada ve Heybeliada başta olmak üzere birçok ada bulunmaktadır. İstanbulluların tercih edeceği yerlerin başında gelen bu yerler hafta sonları oldukça fazla ziyaretçi barındırmaktadır. Sizlerde İstanbul’a yakın doğa tatil yerleri ve İstanbul’a yakın gezilecek yerler listesi yaparken, İstanbul’un denize girilen yakın yerleri olarak bilinen “Adalar” bölgesini listeye almayı unutmayın.


Placeholder
  6.10.2018

RİVA – Beykoz

İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında herksin bildiği bir yer olan Riva, birçok İstanbullunun gezilecek yerler listesinde başı çekmektedir. İstanbul’a en fazla yarım mesafede olan bu küçük yer, İstanbul’a yakın doğa tatil yerleri arayan insanlar için oldukça rağbet gören bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Denizi ve doğasıyla birçok kişinin aklını başından alan Riva, İstanbul’a yakın piknik yapabileceğiniz alanlar bulabileceğiniz bir bölgedir. Sizlerde henüz Riva’nın muhteşem doğasıyla tanışmadıysanız...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  6.10.2018

SAPANCA – Sakarya

İstanbul’a yakın doğa tatil yerleri arasında Sakarya’nın güzel bölgesi olan Sapanca yer almıyorsa o listede çok önemli bir eksik var demektedir. Büyük ağaçların arasında yer alan Sapanca Gölü, İstanbul’a yakın doğa tatil yerleri arayan kişiler için tercih edilesi bir yerdir. Bölgede doğa içerisinde istediğiniz kadar gezebilir, göl çevresinde oturup serinleyebilirsiniz.


Placeholder
  6.10.2018

KIYIKÖY – Kırklareli

İstanbul’a yakın gezilecek yerler ve İstanbul’a yakın denize girilecek yerler denildiğinde akıllara Kırklareli’nde bulunan Kıyıköy gelmiyorsa, çok güzel bir kasabadan mahrum kalıyorsunuz demektir. İstanbul’a yakın doğa tatil yeri arayanlar için oldukça güzel bir yer alan Kıyıköy’e heyecan verici bir yoldan, Bizans kalıntılarından geçerek girilmektedir. İstanbul’a yakın gezilecek en güzel yerlerden bir tanesi olan Kıyıköy, tarih bakımından oldukça dolu bir şehirdir. Henüz bu bölgeye ziyarette bulunmadıysanız...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  6.10.2018

KANDIRA – Kocaeli

İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında yer alan Kandıra, sadece 2 saat uzaklıkta bir yerdir. Kocaeli’nin sanayisinin henüz girmediği yer olan kandıra, İstanbul’a yakın doğa tatil yerleri arasında oldukça fazla rağbet gören bir yerdir. Çam ormanlarının dolu olduğu yerde ayaklarınızı uzatın ve bütün sıkıntılardan kurtulun. İstanbul’a yakın gezilecek yerler listesinde Kandır’a yer almıyorsa, listenize kesinlikle ekleyin.


Placeholder
  6.10.2018

ANADOLU FENERİ– Anadolu Kavağı

İstanbul’a yakın doğa tatil yerleri denildiğinde herkesin aklına gelmese de kesinlikle bilinmesi gereken yerlerin başında Anadolu Feneri ya da Anadolu Kavağı gelmektedir. Oldukça küçük bir yer olmasına rağmen, İstanbul’a yakın gezilecek yerler listesinde başı çekmektedir. İçerisinde minik bir meydan bulunduran bu yerde, İstanbul’un yoğun hayatından gelenler ilk olarak Yoros Kalesi’ne bir yürüyüş yapmaktadır. Sizlerde İstanbul’a yakın tatil yeri olan Anadolu Feneri bölgesini ilk fırsatta ziyaret edebilirsiniz....

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  6.10.2018

AĞVA – Denizin ve Ormanın Kesiştiği Cennet (100 km)

İstanbul’un Karadeniz’e bakan güzelliklerinden bir tanesi de Ağva'dır. İstanbul'a yakın tatil yerleri arasında yer alan Ağva, hem deniz hem de doğa bakımından oldukça güzel bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. İstanbul'a yakın yaz tatili yerleri arasında oldukça önemli olan Ağva, görenleri kendisine hayran bırakan bir yerdir. İstabul'a yakın doğa tatil yerleri için tercih edilen bu küçük Karadeniz'e kıyısı olan kasabada ister ormanda sabah yürüyüşüne çıkın isterseniz denizin tadını çıkartın.

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  6.10.2018

ŞİLE – Tarih Kokan İlçe (70 km)

İstanbul'a yakın tatil yerleri arasına yer alan ve Karadeniz'e kıyı olan Şile, özellikle yaz aylarında İstanbul'a yakın denize girilecek yerlerin başında gelmektedir. Sadece deniz değil, aynı zamanda İstanbul'a yakın doğa tatilyerleri bakımından da oldukça önemli olan Şile, her yaz ayından yüz binlerce turist çekmektedir. İstanbul’un kuzey doğusundan Karadeniz kıyılarına açılan kapısı Şile. Koyları, plajları ve denizi kadar tarihiyle de ünlü olan Şile’nin mazisi milattan önceye dayanmaktadır. Bu yüzden gezip...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  6.10.2018

SİLİVRİ – İstanbul’un Yazlık Yeri (70 km.)

"İstanbul'a yakın gezilecek yerler" listesinde, şehrin neredeyse en batısında yer alan Silivri'yi eklememek olmazdı. Hem deniz bakımından hem de doğa bakımından "İstanbul'a yakın tatil yerleri" arasında bulunan Silivri Sahili, her yıl birçok İstanbulluyu içerisinde barındırmaktadır. "İstanbul'a yakın yaz tatil yerleri" arasında başı çeken Silivri sahili, yazın sıcak günlerinde İstanbulluların buluşmak noktası haline gelmektedir.

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  6.10.2018

KİLYOS – İstanbul’da Bir Karadenizli (40 km.)

Özellikle yaz aylarında birçok İstanbullunun denize girmek için tercih ettiği yerlerden bir tanesidir Kilyos Sahili... İstanbul'a yakın gezilecek yerler arasında bulunan bu güzel bölge, birçok kişinin deniz zevkini yaşadığı yerlerin başında gelmektedir.İstanbul’un Karadeniz kıyılarında bulunan Kilyos özellikle İstanbul’da yaşayan ve İstanbul’dan çıkamayan deniz severlerin imdadına koşan bir yerdir.

İstanbul'a yakın yaz tatili için tercih edilen Kilyos Sahili, Sarıyer sınırları içerisinde...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  6.10.2018

POLONEZKÖY – İstanbul’un Arka Bahçesi (25 km.)

Polonezköy, İstanbul'a yakın tatil yerleri arasında en çok tercih edilen yerlerin başında gelmektedir. İstanbul'un arka bahçesi olarak bilinen bu tatil yeri her yıl yüz binlerce İstanbullu tarafından tatil amaçlı olarak ziyaret edilmektedir. İstanbul'a yakın bir tatil bölgesi olan Polonezköy, şehir içinde ancak şehir yaşamından uzak, doğayla iç içe kısacası stres atıp huzur alabileceğiniz bir yer.

Bolca orman ve yeşillik alanı bulunan Polonezköy adından da anlaşılabileceği gibi bir...

Tüm İçeriği Göster

Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar