× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

İstanbul Kahvaltı Mekanları

Placeholder
  6.10.2018

LOKMA, RUMELİHİSARI

Boğaz’da kahvaltı denildiğini zaman ilk akla gelen yerlerden biridir Lokma. Yerden hafif yüksekliği sayesinde , boğazı ayaklar altına alan bu mekan, 75 çeşit lezzet gibi geniş bir kahvaltı menüsüne sahip. Masalarının arası geniş olduğundan, kalabalık olsa dahi insanların konuşmaları rahatsız edecek derecede size ulaşamıyor.


Placeholder
  6.10.2018

HUQQA, KURUÇEŞME

Muhteşem manzarası, yüksek tavanı, büyük camlarıyla oldukça ferah ve rahat bir ortam. Birbirinden farklı ve güzel lezzetleri bünyesinden barındıran Huqqa’da kahvaltı ayrı bir keyif. Yapılan sunum ve gösterilen ilgi alaka aranır cinsten.


Placeholder
  6.10.2018

THERAPIA GARDEN, TARABYA

Tarabya’daki Nurol sitesinin hemen yanında bulunan Therapia Garden, harika boğaz manzarasıyla İstanbul’da kahvaltının vazgeçilmez noktalarından bir tanesi. Dışardan baktığımızda biraz küçük bir mekan gibi gözükse de, arka tarafı tam bir cennet. Renkli ve ferah dizaynı, özel ve güzel lezzet seçenekleriyle burada kahvaltı yapmak keyif verici.


Placeholder
  6.10.2018

VAN KAHVALTI EVİ, CİHANGİR

Van Kahvaltı Evleri ülkemizde, kahvaltı denilince ilk akla gelendir. Çeşit çeşit lezzetli kahvaltıları bünyesinde barındıran ve yan kahvaltı seçenekleriyle çoğu insanın tercihi haline gelmiştir. Van Kahvaltı Evi ayrıca ünlülerin de uğrak yerine haline gelmiştir.


Placeholder
  6.10.2018

NAMLI GURME, KARAKÖY

Kahvaltı denilince hiç düşünmeden gidilebilecek yerlerden bir tanesidir. İster tarih o kokan kaldırımların üzerinde, ister kapalı alanında kahvaltı yapabilme şansınız var. Güzel bir deniz manzarası eşliğinde kahvaltı yapabileceğiniz Namlı, 2009-2010 ve 2011 yıllarının en iyi kahvaltı mekanı seçilmiştir. 


Placeholder
  6.10.2018

EMİRGAN, SÜTİŞ

Kahvaltı denildiği zaman ilk akla gelen mekanlardan bir tanesidir. Boğaz manzarası ve havadar ortamıyla rahat rahat kahvaltınızı yapabilir, dostlarınızla hoş sohbetinizi uzun uzun sürdürebilirsiniz. Üstelik Sütiş, kendi ekmeğini kendisi üretiyor. Kahvaltılık malzemelerinin hepsini özel firmalarda ve kendilerine özel ürettiriyorlar.


Placeholder
  6.10.2018

KAŞIBEYAZ YENİKÖY BOSPHORUS

Kaşıbeyaz Lezzetler Grubu'nun Yeniköy'de bulunan Bosphorus şubesi muhteşem kahvaltısı ve harika manzarasıyla dikkat çekiyor. Hafta sonuna müthiş bir başlangıç için enerjik bir kahvaltı yaparak boğazın eşsiz havasını ciğerlerinize çekebilirsiniz. Boğazı bir uçtan diğer uça görebilen harika konumuyla, panoramik boğaz manzarasına sahip mekan gelenekselleşen lezzet ve kalitesini kahvaltısında da gösteriyor. Boğaz'da kahvaltı yapabileceğiniz mekanlar arasında Kaşıbeyaz Bosphorus size önerebileceğimiz mekanlar arasında...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  22.07.2018

Rumeli Hisar Nezih

Serpme kahvaltıyı hiç böyle etmediniz. Her biri Türkiyenin dört bir köşesinden gelen harika yöresel kahvaltılıklar, Antep bölgesinin meşhur bakır sahanlarında sunuluyor. Pişiden, gözlemeye, çeşit çeit kahvaltılık sürekli olarak önünüze getirliyor. Her bir masaya minimum 15 çeşit kahvaltılık getirildiği Nezih Rumelihisari aynı zamanda İstanbulun en eski kebapçılarından. Bizce İstanbul kahvaltılarınında her zaman listemizin ilk sıralarında

Placeholder
  18.07.2018

Bebek Happily Ever After

Happily Ever After, sıcak atmosferi güler yüzlü servisi ve harika menüsüyle iyi bir yürüyüşten sonra kahvaltı için mükemmel bir mekan. Sahibesi Ayşe Kucuroğlu’nun ince zevkiyle oluşturulmuş menüde tostlardan sporculara özel omletlere, organik meyve sularından kruvasana Türk ve dünya mutfağından seçkin tatları bulmanız mümkün.

Placeholder
  18.07.2018

Brasserie Polonez – Caddebostan

Brasserie Polonez hem kahvaltı hem de ızgara menü seçenekleriyle hizmet sunuyor. Özellikle kahvaltılık çeşitlerinin pek çok kahvaltıcıdan çok daha zengin olduğunu söylemek mümkün. Fiyatları Caddebostan ortalamasının biraz üzerinde olan Brasserie Polonez, temiz ve kusursuz hizmeti dolayısıyla tercih edilmeye değer.

Placeholder
  18.07.2018

Emek Cafe – Yeniköy

Yeniköy’de deniz manzarası eşliğinde kahvaltı yapmak isterseniz, özellikle enfes menemenini ve pastırmalı yumurtayı tavsiye ediyoruz. Bir hafta sonu kahvaltısı için bol çeşit ve uygun ücret arayanların Emek Cafe’ye uğramasında fayda var. Ayrıca Beşiktaş’tan Sarıyer’e kadar olan güzergahta denize nazır kahvaltı yapılabilecek tek mekan olması da yolu buradan geçenlerin Emek Cafe’yi tercih etme sebeplerindendir.

Placeholder
  16.07.2018

Big Chef’s – Tarabya

Big Chef’s, Tarabya’da denize nazır bir kahvaltı yapmak isteyenler için şirin bir alternatif. Açık büfesinde vejetaryenden et severe herkesi memnun edecek çeşitlilikte alternatifin olduğu büfesi, İlgili ve naif personeli, zengin kahvaltı menüleriyle Big Chef’s açık büfe kahvaltıyı şiddetle öneriyorum.

Placeholder
  14.07.2018

Nişantaşı delicatessen

Bebek Mangerie sahibesi Elif Yalın’ın 2. mekanı Delicatessen bizce Nişantaşı ve İstanbulun en iyi braserilerinden. Avrupa ve Amerika mutfağından seçkin tabaklarla ve mekana da ismini veren Fransa’nın şarküteri kültürünü, Türkiye ve dünyadan getirttiği peynir ve şarküreti ürünleriyle zenginleştidiği şahane menüsünü özellikle kahvaltılarını çok beğeneceğinize eminiz

Placeholder
  14.07.2018

Van Kahvaltı Evi – Cihangir

Van Kahvaltı Evleri Türkiye’nin pek çok yerinde şubesi olan ve tadanın bir daha tatmak istediği lezzet deryası. Van kahvaltısının dillere destan lezzetleri, Cihangir’deki Van Kahvaltı Evinde de mevcut. Kişi başı 25-35 lira ödeyerek eşsiz lezzetlerle nefis bir kahvaltı yapılabilir.

Placeholder
  14.07.2018

Kirpi Cafe – Koşuyolu

Koşuyolunun en eski mekanlarından Kirpi kafe son yıllarda yatırımcı alarak dekorasyon, menü ve servis kalitesini artırarak Asya yakasının en iyi kafelerinden biri olma ünvanını koruyor. Dünya mutfağından kahvaltılıkların ve yemeklerin sunulduğu Kirpi Cafe, Koşuyolu’nun uğrak kahvaltı mekanlarından birisidir. Alkollü, alkolsüz menü seçeneklerinin sunulduğu Kirpi Cafe’de farklı damak tatları için kahvaltı çeşitleri ve müdavimleri için de enfes meze çeşitlerini bir arada sunmaktadır. Diğer kahvaltı mekanlarıyla...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  11.07.2018

Mangerie – Bebek

İstanbulun en iyi mekanlarının yaratıcısı Elif İlder’in kurucusu olduğu Mangerie, Bebek’te teras katında deniz manzarası eşliğinde nefis bir kahvaltı sunuyor.Mangerie Fransız ve Amerikan mutfağının en iyi örneklerini, İstanuldaki en iyi malzeme ve sunumla sunan ender mekanlardan. Sabah 8 ve geçe 12.30 arasında açık olan mekanda sadece kahvaltı değil, ızgara ürünleri de mevcut. Taze sıkılmış meyve suları, zengin menü seçeneği ile Bebeğin en iyi mekanlarından Mangerie’nin terası herkese açık. Yalnız her daim...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  11.07.2018

Kaymakçı Pando – Beşiktaş

Beşiktaş’ın 100 yılı geride bırakan kahvaltıcısı Kaymakçı Pando, uygun ücretleri ve eşsiz balı, kaymağı, söğüş ve yumurtası ile her daim favori olmaya devam ediyor. Tek kişilik kahvaltının 20-25 liraya mal olduğu Kaymakçı Pando, yolu Beşiktaş’a düşenlerin uğrak kahvaltıcısı.

Placeholder
  11.07.2018

Cafe Nar – Rumelihisarı

İstanbul’da yaşayan ya da gezmek için İstanbul’a giden herkesin uğrak yerlerinden birisidir Rumelihisarı. İşte kahvaltı saatlerinde Rumelihisarı’na gidecek olanlar için çok şık ve şirin bir alternatif olarak Cafe Nar’ı öneriyoruz. Deniz kenarında Boğaza karşı kahvaltı yapmak isteyenler, Türk mutfağının enfes kahvaltılık ürünlerini Cafe Nar’da tadabilirler. Tek kişilik kahvaltı fiyatlarının 20-40 arasında değişebildiği esnek menüler ve her yerde bulunmayan ilginç tatlar misafirleri bekliyor.

Placeholder
  1.08.2018

Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi – Çengelköy

Çengelköy’de müzevazi, ancak nezih bir çay bahçesinde kahvaltı yapmak isteyenler Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi’ne gitsin. Mekanın menüsündeki ürünlerle kahvaltı yapılabildiği gibi, herkes kendi simidini, poğaçasını, kahvaltılıklarını alıp orada kahvaltı yapabiliyor. Deniz ve Boğaz manzarası eşliğinde dev gibi çınarın altında gayet uygun ücretlerle kahvaltı yapmak mümkün.


Placeholder
  1.08.2018

Namlı Gurme – Karaköy

Karaköy’de enfes bir kahvaltı yapmak isteyenlerin uğrak mekanı Namlı Gurme. Özellikle hafta sonları biraz kalabalık olduğu için 15-20 dakika beklemek gerekse de, sonrasında tadılacak yiyecekler bunu unutturacak nitelikte. Tek kişilik kahvaltı tercih edilen ürünlere göre 25 ile 40 lira arasında değişmekle birlikte Namlı Gurme’nin 6 yıl üst üste “En İyi Kahvaltı Mekanı” seçildiğinin de altını çizmekte fayda var.

Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar