× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

Emily Ratajkowski

Emily Ratajkowski

Podyuma adım attığında daha 15 yaşında bile yoktu fakat kısa sürede kendine has güzelliği ve çekiciliği ile dünyanın en ünlü markalarının defilelerinin vazgeçilmez ismi olmaya başladı.

Kendisi bir melez


Babası İrlandalı olan 27 yaşındaki güzelin Alman, Yahudi ve Polonya’ya kadar uzanan kökleri var. Londra’da doğan ve tam ismi Emily O’Hara Ratajkowski olan genç güzelin annesi ise bir profesör ve aynı zamanda yazar.

Ünlü olma merakı çocukluğuna dayanıyorKüçük yaşlarda oyuncu olmak isteyen Emily birkaç tiyatroda rol aldı ve 14 yaşında ise Ford Models ajansı ile ilk kontratını imzaladıktan sonra hayatı değişti.

Birçok ünlü marka ile çalıştı


Ford Models ile kontratı bittikten sonra Forever 21 gibi dünyaca ünlü bir marka ile çalışmaya başlayan Emily asıl başarıyı Blurred Lines klibindeki rolünden sonra elde etti. Klibin izlenme sayısında Emily’nin de rolünün çok olduğuna eminiz.

İnsanların doğuştaki halleri ile dolaşmalarının doğruluğuna inanıyorBirçok klipte ve çekimde çıplak pozlar vermekten çekinmeyen cesur güzelin özgüvenin kaynağı sadece fiziğine olan güveni değil, aynı zamanda çocukluktan gelen alışkanlıkları. Küçükken ailesiyle tatillerinin büyük bir bölümünü çıplaklar plajında geçiren Emily, çıplak gezmenin aslında normal bir şey olduğunu savunuyor.

Bu kadar ünlü olacağını düşünmüyordu


Blurred Lines klipindeki başarısından sonra bir röportajında şu sözleri söyledi: “Bunun benim için diğer deneyimler gibi bir tecrübe olacağını sanıyordum bu kadar ses getirebileceğini düşünmemiştim”.

Dünyanın en seksi 100 kadınından biri


2014 ve 2015 senesinde Maxim dergisi tarafından dünyanın en seksi 100 kadınından biri olarak seçildi.

Kendisi gerçek bir feministKadın haklarını sonuna kadar savunarak, kadın erkek eşitliği konusunda her zaman sesini duyuruyor. Bu konularda hassasiyetini ise kendisi gibi feminist olan annesi sayesinde edinmiş.

Çok fazla eleştirildi

Bir taraftan kadın haklarını savunurken diğer taraftan çıplak pozlar vererek bir çelişki yarattığını savunanlar çok oldu. O ise çıplaklığın utanılacak bir şey olmadığını ve vücudumuzun en doğal halini sevmemiz gerektiğini savunuyor.

Hayvan hakları koruyucusu


Emily aynı zamanda hayvan hakları konusunda da oldukça hassas biri ve hayvanları koruma konusunda birçok kampanyanın aktif katılımcılarından biri.

Beyaz perdede yeteneklerini sergiledi


Küçükken oyuncu olma hayalini modellik kariyeri ile aynı zamanda birkaç filmde oynayarak gerçekleştirdi. We Are Your Friends, Gone Girl filminde oynayan Emliy genellikle “kötü kız” rolleri için davet almasından hiç de rahatsız değil.

Şu meşhur ICarly dizisinde oynadı


Dizinin sadece üç bölümünde Emily’yi görmüş olsak da kendisi, bu deneyimin oyunculuk kariyeri açısından çok önemli olduğunu belirtiyor.

Bu hanım kızımızın başı bağlı

Bu genç ve güzel kadının geçtiğimiz şubat ayında oyuncu ve yapımcı Sebastian Bear-McClard ile dünya evine girmesi hayranlarını bir hayli üzse de evliliklerinin uzun soluklu ve mutlu olmasını diliyoruz.


Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar