× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

Dünyanın En Güzel Şatoları

Placeholder
  23.07.2018

Viborg Şatosu-Rusya

Viborg gerçekten şairane güzelliğe sahip bir şehir. St.Petersburg’dan 130 km. uzakta olan bu şehrin en görkemli binası da Viborg Şatosu. Rusya’nı Ortaçağ’dan kalma son şatosu olan Viborg, dünyada eşi bulunmayan bir güzelliğe sahip.

Placeholder
  22.07.2018

Reichburg Şatosu – Almanya

İlk inşa edildiğinde Alman kralı III. Konrad’ın yaşadığı yerdi. Daha sonra Fransa Kralı XIV.Louis’nin devraldığı şato, 1689 yılında büyük bir yangın yaşadı. 1868 yılında bir Alman işadamı tarafından satın alınan şato, restore edilerek eski görkemli haline yeniden kavuşmuştur.

Placeholder
  21.07.2018

Chillion Şatosu- İsviçre

Montrö şehrine 3 km. uzakta bulunan şato, dünyanın en eski şatolarından biri. Nesiller boyunca birçok soyluya ve kraliyet ailesine ev sahipliği yapan şato, dünyanın en çok turist çeken yerlerinden biri.

Placeholder
  19.07.2018

Mont Saint Michel Şatosu – Fransa

Normandiya kıyısı açıklarında Rennes’in kuzeyinde bulunan şato, geniş bir kıyı şeridiile çevrelenmiş. Fransa’da Paris şehrinden sonra en çok turist çeken yerlerden biri. Sular yükseldiği zaman adeta yüzüyor görünümü veren şato, görenleri hala çok etkiliyor.

Placeholder
  18.07.2018

Stalker Şatosu – İskoçya

İlk başta kale olarak inşa edilen Stalker Şatosu, İskoçya havasının griliğinde oldukça gizemli bir görünüm yaratır. İskoçya’nın batısında Linhe Gölü’nde bulunan şato, kesinlikle görülmeye değer şatolardan biri.

Placeholder
  17.07.2018

Lichtenstein Şatosu – Almanya

Sttutgart şehrine yakın Svabya Alpleri’nde bulunan şato oldukça görkenmli bir yapı. Peri masallarındaki şatolara benzeyen yapı, adını da bir romandan almış. Burayı bahar aylarında ziyaret etmeniz size başka bir manzara yaratacak.

Placeholder
  4.08.2018

Chenonceau Şatosu – Fransa

Paris’e 2 saat mesafede Louire Vadisinde yer alan şato, restorasyondan geçse de eski izler hala görülüyor. Zamanının en ünlü ailelerinin yaşadığı şato, Paris gezisinden görülmesi gereken bir yapı.

Placeholder
  17.07.2018

Guaita Şatosu – San Marino

Guaita Şatosu, San Marino Monte Titano tepesinde yer alıyor. Konumu itibarıyla ülkenin başkenti City of San Marino’ya tepeden bakıyor. Ülkede bulunan 3 meşhur şatonun en ünlüsü olan Guaita, 11. yüzyılda inşa edilmiş ve hapishane olarak kullanılmış.

Placeholder
  15.07.2018

Chambord Şatosu – Fransa

Tarihe ve yapılara meraklı seyahat severlerin uzun bir Fransa tatili sırasında mutlaka görmesi gereken yerler arasında olan bu harika şato,

1981 tarihinden bu yana kültürel varlık olarak Dünya Miras Listesi’nde yer almaktadır.

Placeholder
  12.07.2018

Neuschwanstein Şatosu – Almanya

Uyuyan Güzel masalına ilham olan şato, Bavyera bölgesinin en özel mekanlarından biridir. Almanaca’da Yeni Kuğu Kayası anlamına gelen Neuschwanstein, kuleleri ve beyaz duvarlarıyla tıpkı bir kuğu edasıyla ziyaretçilerini bekliyor.

Placeholder
  11.07.2018

Hochosterwitz Şatosu – Avusturya

5. yüzyılda inşa edilen şato, denizden tam 1600 metre yüksekte. Avusturya’nın en ünlü şatosunun kuleleri günümüzde gözlem amaçlı kullanılıyor.

Placeholder
  9.07.2018

Egeskov Şatosu – Danimarka

Tam filmlerdeki gibi etrafı sularla çevrili, karaya köprü ile çıkılan tam bir şato. Rönesans Dönemi’nden bu zamana kadar özünü korumuş olan şato, Danimarka için özel turistik bir mekan.

Placeholder
  8.07.2018

Peleş Şatosu – Romanya

Dünyanın en romantik şatosu olan Peleş Şatosu, Romanya’daki diğer şatolar gibi kasvetli değil. Aksine ahşap ama boğmayan iç mimarisi ve Neo-Rönesans dönemi izleri taşımasıyla farklı.

Placeholder
  5.07.2018

Bran Şatosu – Romanya

Karpat Dağları’nda Transilvanya bölgesinde bulunan şato tabii Drakula’nın şatosu olduğu efsaneleri ile de tanınır. Her mevsim kasvetli ve ürkütücü görüntüsü ile aslında çok çekici. Romanya’da yakın, o zaman dünyanın en güzel ama en ürkütücü şatosu sizi bekliyor.

Placeholder
  3.07.2018

Bled Şatosu – Slovenya

Dünyanın en ünlü isimlerini ağırlayan Bled Şatosu, Slovenya’da Beld Gölü’nün 100 metre yükseğinde bir kaya üzerine inşa edilmiş. Sırp Kraliyet ailesinden Tito’ya geçen şato eşsiz manzarası ve görkemli duruşu ile suyun içinde adeta süzülür.

Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar