× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

Çocuğunuzla Doğru İletişim Kurmanın Yolları

Placeholder
  12.07.2018

Doğan Cüceloğlu: Çocuklarla doğru iletişim kurmanın 6 püf noktası

Acıbadem Sağlık Grubu, Türkiye’nin iletişim psikolojisi alanında duayen ismi Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu ile “Sağlıklı Aile & Sağlıklı Yönetim” isimli söyleşi gerçekleştirdi. 28 Kasım 2016 Pazartesi günü Acıbadem Maslak Hastanesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe anne ve babalar yoğun ilgi gösterdi. Moderatörlüğünü Acıbadem Avrupa Yakası Tıp Merkezleri Direktör Yardımcısı Seyyal Hacıbekiroğlu’nun yaptığı söyleşide, iyi ebeveyn olmakla iyi yönetici olmak arasındaki benzer yönler de ele alındı.

Tüm İçeriği Göster
  10.07.2018

Çocuğunuzla doğru iletişim kurmanın yolları

Çocuğunuzla doğru iletişim kurmanın ilk basamağı onu dinlemek ve doğru anlamaya çalışmak. Çatı Eğitim ve Danışmanlık Merkezi uzmanları anne babalara önemli tavsiyelerde bulunuyor. Çocuğunuzu dinlerken öncelikle onun hizasına inin, göz teması kurun, sözünü kesmeyin, anlamaya çalışın, sorun olarak yaşadığı şeyle alay etmeyin, ona verdiğiniz değeri ve onunla duyduğunuz gururu ona söylemekten çekinmeyin.

Anne ve babalara öneriler

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  20.07.2018

ÇOCUKLA DOĞRU İLETİŞİM KURMANIN 13 YOLU

Kuralları çiğniyorsa nasıl davranmalısınız? 

Çocuğunuzu yetiştirirken, onunla kurduğunuz iletişim biçimi çok önemli. Bu iletişim biçiminin, yaşam boyu onunla kurulacak ilişkinin temellerini oluşturacağını söyleyen Psikolog Eda Gökduman, doğru iletişim için 13 altın kuralı anlattı. 

İşte, doğru iletişimin 13 altın kuralı 

1) Öncelikle çocuğunuzu iyi dinlemeyi öğrenmelisiniz. Onu dinliyormuş gibi yapmayın, bunu...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  31.07.2018

Çocuğunuzla İyi İletişim Kurmak İçin Bilmeniz Gereken 10 Teknik

Çocuklar ile iletişim kurmak çok hassas bir konudur. Bir ebeveyn olarak çocuğunuzla kurduğunuz iletişimin tipi, onun hayatının geri kalanında nasıl bir insan olacağını belirler. Eğer kendine güvenen, öz güveni yüksek ve mental olarak sağlıklı bir birey yetiştirmek istiyorsanız hazırladığımız bu listeyi okumalısınız. O zaman başlayalım...

1- Çocuğunuz sinirlendiğinde ne yapmalısınız?

Çocuğunuzla konuşurken kullandığınız yumuşak bir ses tonu ona öncelikle koşulsuz sevginizi...

Tüm İçeriği Göster

Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar