× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

Animasyon Filmi Önerileri

Placeholder
  14.09.2018

Sevimli Canavarlar (Monster Inc.)

IMDb Puanı: 8,1

Oyuncak Hikayesi’nin yaratıcıları tarafından, CGI teknolojisi ile meydana getirilen Sevimli Canavarlar (Monster Inc.); izleyicileri eğlenceli bir dünya ile tanıştırıyor. Korkutulan insanlarla gemisi yürüyen Canavarlar Dünyası; gerçekte iyi niyetli bir canavar olan Sully’nin yanlışlıkla kendi dünyasına getirdiği Boo adındaki küçük kızla başı derde girer. Çünkü Canavarlar Dünyası için insanlar salgın hastalıklara sebebiyet verebilirler...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  14.09.2018

Shrek

IMDb Puanı: 7,9

Peri masallarının adeta yeni baştan yazıldığı Shrek, Oscar ödülüne sahip en bilindik ve en sevilen animasyon filmlerinden bir tanesidir. William Steig’in masalından uyarlanan bu yapım, bataklıkta bir başına yaşayan Shrek adında yeşil bir devin, kral tarafından ölüm kararı verilmiştir. Shrek ise bu kararı değiştirmek için Duloc Krallığı’na doğru yola çıkar ve böylelikle amansız bir macera başlamış olur.

Placeholder
  14.09.2018

Bir Böceğin Yaşamı (A Bug’s Life)

IMDb Puanı: 7,2

Pixar tarafından 1998 yılında yaratılan Bir Böceğin Yaşamı (A Bug’s Life) da son 20 yılın en iyi animasyon filmleri arasında yer alıyor. Kışa hazırlanan Karınca Adası sakinlerine musallat olan ve yiyeceklerine el koyan çekirge sürüsüne karşı başkaldıran karınca Flik, sirkte görev yapan bir ekip ile anlaşır. Sonrasında ise Hooper ve çekirge sürüsüyle mücadele vermeye başlar.

Placeholder
  14.09.2018

Kayıp Balık Nemo (Finding Nemo)

IMDb Puanı: 8,2


Geçtiğimiz yıl Kayıp Balık Dori (Finding Dory) adındaki devam filmiyle karşımıza gelen Kayıp Balık Nemo (Finding Nemo), Pixar’ın 5. filmi olarak En İyi Animasyon Filmi Oscar’ını kazanmayı başarmıştır. Sualtı dünyasının güzellikler ve tehlikelerle dolu bir yer olduğunu gözler önüne seren bu yapım; Nemo adında küçük bir Palyaço Balığı’nın dalgıçlar tarafından yaşadığı sulardan kaçırılmasını konu edinmektedir.

Placeholder
  14.09.2018

İnanılmaz Aile (The Incredibles)

IMDb Puanı: 8,0

2004 yılında En İyi Animasyon Filmi Oscar’ını kazanan İnanılmaz Aile (The Incredibles), emekliye ayrılmış süper kahramanların yeniden görev almalarını anlatıyor. Aradan geçen 15 yıl ile birlikte çocuklarını da ekibe dahil eden Bob ve eşi, yine dünyayı kötülüklerden kurtarmaya çalışacaktır.

Placeholder
  14.09.2018

Buz Devri (Ice Age)

IMDb Puanı: 7,6

Efsanevi kurgusal karakterler olan Sid, Manny ve Diego üçlüsünün ilk kez bir araya geldikleri Buz Devri (Ice Age), devam filmleriyle de halen daha büyük bir seyirci kitlesine ulaşmayı başarıyor. Ayrıca sakarlıklarıyla ünlü Scrat’in de dünyayı değiştirmeye başladığı 2002 yapımı Buz Devri de gelmiş geçmiş en iyi animasyon filmleri arasında yer alıyor.

Placeholder
  14.09.2018

Arabalar (Cars)

IMDb Puanı: 7,1

2006 yılında vizyona giren ve sonrasında ise bir seri haline gelen Arabalar (Cars) filmi; Piston Kupası’nı kaldırma hayaliyle yanıp tutuşan Şimşek McQueen adında bir çaylak arabanın, yaşamış olduğu Radyatör Kasabası’nı terk ederek yaşamış olduğu maceraları konu almaktadır.

Placeholder
  14.09.2018

Madagaskar (Madagascar)

IMDb Puanı: 6,9

“I Like to Move It” parçasını soundrack olarak kullanan 2005 yapımı Madagaskar (Madagascar); hayvanat bahçesinde büyüyen dört kafadarın ve peşlerine takılan penguenlerin macerası anlatılıyor. Büyüdüğü hayvanat bahçesinden sıkılan zebra Marty, yakın arkadaşı aslan Alex, zürafa Melman ve hipopotam Gloria’nın bir anda kendilerini Madagaskar’da bulmaları konu ediliyor.

Placeholder
  14.09.2018

Oyuncak Hikayesi 3 (Toy Story 3)

IMDb Puanı: 8,4

Tüm zamanların en çok gişe hasılatı elde eden en iyi animasyon filmlerinden biri olan Oyuncak Hikayesi 3 (Toy Story 3), 1995 yılından bu yana devam eden Oyuncak Hikayesi serisinin en çok izlenen devam filmidir. Serinin ilk filminde küçük bir çocuk olan Andy’nin büyümesi ve üniversiteye hazırlanmasıyla birlikte, oyuncaklar artık onun için tarih olmuştur. Yeniden Andy’nin yanında olmak ve onunla oynamak isteyen Woody ve Buzz...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  14.09.2018

Yukarı Bak (Up)

IMDb Puanı: 8,3

Hikayesiyle içimizi ısıtan Yukarı Bak (Up) da en iyi animasyon filmleri arasına adını yazdırıyor. 82. Akademi Ödülleri töreninden En İyi Animasyon Filmi ve En İyi Film Müziği Oscar’ları ile ayrılan Yukarı Bak; eşi Ellie hayata gözlerini yumduktan sonra iyice içekapanık ve huysuz bir yaşlı adama dönüşmesini, sonrasında ise gerçek bir izci olma hayali kuran Russell ile tanışmasının ardından hayallerine yeniden yelken açmasını...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  14.09.2018

Mary ve Max (Mary and Max)

IMDb Puanı: 8,2

Ödüllere doymayan bir animasyon filmiyle daha listemize devam ediyoruz. 2009’un bağımsız animasyon filmlerinden olan Mary ve Max (Mary and Max); Avustralya’nın yoksul bir mahallesinde yaşayan ve sorumsuz bir ailede yetişen 8 yaşındaki Mary’nin, 44 yaşındaki problemli ve obez Max ile mektup arkadaşı olmasını konu edinir.

Placeholder
  14.09.2018

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (How to Train Your Dragon)

IMDb Puanı: 8,2

Fantastik ve macera türünde en iyi animasyon filmleri arasında yer alan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (How to Train Your Dragon), bizlere biraz Vikingler çizgi filmini hatırlatıyor. Fakat içermiş olduğu birçok öğe ve konusu itibariyle bu yapımdan tamamıyla ayrılan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin filmi, aksiyon ve macera dolu sahneleriyle de bizleri şaşkına uğratıyor.

Placeholder
  14.09.2018

Ratatuy (Ratatouille)

IMDb Puanı: 8,0

Aşçıların ve restoranların mutfaklarında görmek isteyecekleri en son şey bir faredir. Peki, bu fare aynı zamanda enfes tarifler üretebilen bir ustaysa? Oscar ödüllü bir animasyon filmi olan Ratatuy (Ratatouille); çöpçü çocuk Linguini ‘nin , bir fare ile yapmış olduğu işbirliği sonucunda dünyaca ünlü bir şefe dönüşme hikayesini konu ediniyor.

Placeholder
  14.09.2018

Karmakarışık (Tangled)

IMDb Puanı: 7,8

Alışılmış prens ve prenses hikayelerini tamamıyla ortadan kaldıran, Rapunzel masalının olağanüstü uyarlamasıyla listemize devam ediyoruz. 2010 yılının ve tüm zamanların en iyi animasyon filmlerinden biri olan Karmakarışık (Tangled), Alman peri masalı olan Rapunzel’den esinlenilmiş olsa da eğlenceli ve etkileyici sahneleriyle seyircileri kendisine hapsetmeyi başarmıştır.

Placeholder
  14.09.2018

Çılgın Hırsız (Despicable Me)

IMDb Puanı: 7,7

2010 yılına damga vuran Çılgın Hırsız (Despicable Me), özellikle de Minionlar ve küçük Agnes ile kalbimizi çalmayı başarmıştı. Kötü adam olarak nam salmaya çalışan Gru, Dr. Nefario ile birlikte haince planlar yapar. Fakat Vector adında ultra kötü biri bu yolda onun karşısına çıkar. Yetimhanede büyüyen ve kurabiye satmak için kapısına gelen üç kız kardeşi planlarına dahil etmek ve Ay’ı çalmak isteyen Gru, sonrasında ise bu...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  14.09.2018

Koralin ve Gizli Dünya (Coraline)

IMDb Puanı: 7,7

Henry Selick tarafından yazılıp yönetilen Koralin ve Gizli Dünya (Coraline), etkileyici bir stop motion animasyon filmdir. Ailesinin kendisini ihmal ettiğini düşünen bir kız çocuğu olarak karşımıza gelen Coraline, yeni evlerinde bir gizli geçit bulur ve ailelerin çocuklarıyla daima ilgilendikleri bir dünya ile tanışır.

Placeholder
  14.09.2018

Kung Fu Panda

IMDb Puanı: 7,6


Hem Türkçe dublajında hem de orijinalinde birbirinden ünlü isimlerin sesleriyle hayat verdikleri Kung Fu Panda, devam filmleriyle de seyircileri büyülemeyi başarıyor. Kung Fu hayranı Po adına bir pandanın eğlenceli ve komik maceralarının konu alındığı bu 3D animasyon filmi de en iyiler arasına adını yazdırıyor.

Placeholder
  14.09.2018

Tenten’in Maceraları (The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn)

IMDb Puanı: 7,4

Steven Spielberg tarafından yönetilen, Jamie Bell, Andy Serkis, Daniel Craig, Simon Pegg ve Nick Frost gibi başarılı isimlerin seslendirme sanatçısı olarak yer aldıkları Tenten’in Maceraları (The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn), 3 boyutlu olarak bizleri yeniden çocukluğumuza götürecek.

Placeholder
  14.09.2018

Megazeka (Megamind)

IMDb Puanı: 7,3

Will Ferrell, Tina Frey, Jonah Hill, David Cross ve Brad Pitt’in sesleriyle renk kattıkları Megazeka (Megamind); 2010 yılının eğlenceli animasyon filmlerinden bir tanesiydi. Başarısız bir kötü kahraman olan Megazeka, Metro Şehri’nin biricik kahramanı Metro Man’e karşı vermiş olduğu her mücadeleyi kaybeder. Fakat bir gün şeytani planlarını uygular ve Matro Man hayatını kaybeder. Metro Şehri’nin yeni kahramanı Megazeka’dır....

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  14.09.2018

Rango

IMDb Puanı: 7,2

2001 yapımı bu Gore Verbinski başyapıtı, 84. Akademi Ödülleri’nden En İyi Animasyon Filmi Oscar’ı ile ayrılmıştır. Kişilik sorunları yaşayan Rango adlı bir bukalemunun, kurak bir kasabaya yolu düşer ve kendisini buradaki insanlara bir silahşör olarak tanıtır. Sonrasında ise eğlenceli maceralar boy gösterir. Filmin orijinalinde Rango karakterini Johnny Depp seslendirirken, Türkçe dublajda ise Yekta Kopan’ın usta dublajıyla...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  14.09.2018

Baykuş Krallığı Efsanesi (Legend of the Guardians the Owls of Ga’hoole)

IMDb Puanı: 7,0

2010’un en etkileyici animasyon filmlerinden biri olan Baykuş Krallığı Efsanesi (Legend of the Guardians the Owls of Gahoole); özgün konusuyla da izleyicilerin takdirini toplamayı başarıyor. Genç bir baykuşun, yaşanan bir olayla hep ailesinden duyduğu kahramanlık hikayelerinin başrolünde olmasını konu alıyor.

Placeholder
  14.09.2018

Rio

IMDb Puanı: 6,9

2011 yılının 3D animasyon müzikal komedi filmi olarak karşımıza gelen Rio; Anne Hathaway, Jesse Eisenberg, Jamie Foxx, Will.i.am ve George Lopez gibi oldukça ünlü isimlerin sesleriyle eğlenceli bir yapım haline gelmişti. Rio de Janeiro ormanlarında bir yavruyken, kaçırılarak Amerika’ya götürülen Blu, türünü kurtarmak için son şanstır.

Placeholder
  14.09.2018

Kimi no na wa

IMDb Puanı: 8,7

Makato Shinkai’nin ellerinde hayat bulan fantastik drama türündeki bu yapım da son 5 yılın en iyi animeleri arasına adını yazdırmayı başarıyor. Ayrıca Your Name adıyla da bilinen bu Japon animesi; iki gencin görmüş oldukları rüyalardaki sırrı konu alıyor. Dramın yanı sıra romantizm türünü de bünyesinde barındıran bu anime de izleyicilerde hayranlık uyandırıyor.

Placeholder
  14.09.2018

6 Süper Kahraman (Big Hero 6)

IMDb Puanı: 7,9

2014 yılında vizyona giren ve 87. Akademi Ödülleri’nden En İyi Animasyon Film Oscar’ı ile ayrılan 6 Süper Kahraman (Big Hero 6), özellikle de konusuyla hayranlık uyandırmayı başarıyor. Savaş robotu yapıp dövüşlere katılan Hiro, üniversite de “ineklerin” bulunduğu teknoloji grubuna dahil olan abisinin ölümünden sonra, bu ekibi toplayarak yapmış oldukları kahramanlıkları konu alıyor.

Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar