× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

Amerika Seyahatinde Görülmesi Gereken Yerler

Placeholder
  22.07.2018

Hollywood İşareti

Nerede: Los Angeles, California

Los Angeles’ı düşündüğünüzde, Hollywood’u hayal etmeniz ihtimali var: 1900’lü yılların başından bu yana, şehrin Tinseltown mitolojisinin tamamı tanımlandı. Kollektif kültürel bilinçaltımızda çok derin kökleşmiş bir Amerikan işareti bulmak zor olacaktı -50 metrelik, floresan beyaz HOLLYWOOD tabelası 1923’ten beri Hollywood Hills’de kaldı ve o zamandan beri sayısız film ve televizyonda yer aldı.

Placeholder
  19.07.2018

THOMAS JEFFERSON MEMORIAL

Nerede: Washington, D.C.

Washington, D.C, ikonik Amerikan anıtlarının adil bir payına sahiptir, ancak bir ziyaret sırasında yalnızca bir tanesini görecekseniz, Thomas Jefferson Anıtı’na gidin. Potomac’a bakan zarif merdivenleri güzel bir öğle yemeği veya dinlenme noktası yapmak için görkemli kubbeli mermer tavan ve kumanda sütunları anında tanınabilir. Bağımsızlık Bildirgesi’nin yazarı olan üçüncü başkan ve vizyon sahibi kurucu Jefferson ve anıtı...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  19.07.2018

LAS VEGAS İŞARETİ

Nerede: Las Vegas, Nevada

Vegas ruhuna benzeyen gösterişli, elmas şeklindeki vasiyet, kentin hedonistik caddelerindeki maceralarından hoşnut olan, birincil renklerde bir Amerikan simgesidir. Bu işareti görür görmez maceraya başlayacağınızı hissedersiniz.

Placeholder
  19.07.2018

GOLDEN GATE BRIDGE

Nerede: San Francsico, California

San Francisco ve Marin County’yi rüzgarlı bir şekilde birbirine bağlayan “uluslararası turuncu” renkte, 1,7 mil uzunluğundaki art deco asma köprüsünde hala durursan biraz sallandığınızı hissedebilirsiniz. Görkemli Golden Gate Köprüsü, yüksek rüzgarlara ve depremlere dayanıklı inşa edilmiştir ve San Francisco siluetini ve koy adalarını kenarından çekerken ihtişamını görebilirsiniz.

Placeholder
  19.07.2018

SOUTH BEACH

Nerede: Miami

Miami’nin South Beach’i, Atlantik kıyısında bronzlaşmış, yontulmuş binaların kumlu bir heykel bahçesi gibi uzanır. Kaslı sörfçüler, turkuaz sulara nazik davranan yükselen palmiyeler altında esiyorlar.

Placeholder
  19.07.2018

BÜYÜK KANYON

Nerede: Arizona

Büyük Kanyon, ülkenin geniş, daha büyük hayat dayanıklılığını temsil etmesi açısından bir Amerikan simgesi. Volkanik özellikler ve yükselmekte olan kumtaşı kanyon duvarları, muhteşem manzaralar ve yıl boyunca maceraya davetkar bir mekan oluşturuyor. 227 mil uzunluğundaki bu doğal merakın zemininde, vahşi Colorado Nehri hızlı bir güneybatı rotasını izliyor.

Placeholder
  19.07.2018

BÜYÜK SUR

Nerede: California

Kır çiçekleri, yükselen California kondorları, deniz yosunları, derin deniz yatakları, eski ormanlar-bu Big Sur’in sanatçılar ve yazarlar için hikayelere konu olması açısından şaşırtıcı değil. Los Padres Ulusal Ormanları’ndaki üç milyon dönümlük vahşi doğayı da içeren muhteşem manzaralar için yüksek sırtlara çıkın veya balinaların ve mühürlerin görülebildiği pastoral sahilde dinlenin.

Placeholder
  19.07.2018

PIKE PLACE MARKET

Nerede: Seattle, Washington

Pike Place Market, hoş balıkçıların pek çok restoran, pastaneler, kahveler , etnik festivaller ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir yemek alanı. Çiçek pazarı, ucuz ve cömert düzenlemeleriyle yanı sıra pazardaki zanaat odaklı hali sizi şaşırtacak.

Placeholder
  4.08.2018

TAOS PUEBLO

Nerede: Taos, New Mexico

Yerli Amerikalıları neredeyse 1.000 yıldır koruyan bu yer, hem UNESCO Dünya Mirası Listesinde hem de ABD’deki çok katlı pueblo konutlarının en büyük koleksiyonu oluşturuyor. Sanki zamanla donmuş Taos Pueblo bugün Ilk İspanyol kâşifler tarafından 1540’da New Mexico’da bulunduğu gibi duruyor. Bu yerde geleneksel Yerli Amerikan yaşam tarzı sürüyor.

Placeholder
  11.08.2018

RUSHMORE DAĞI

Nerede: Keystone, Güney Dakota

Rushmore Dağı, anıtsal bir dağlık yapı olarak görülen çarpıcı ölçekte. Çarpıcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda belki de Amerikan ideallerinin en cesur şeklini ifade ediyor. Amerikan ruhunun öncülüğünü yapmak üzere ortaya çıkan aynı yaban batı bölgelerinde çizilmiş demokrasiye tapınak olan heykel, şu anda dünyanın en büyük sanat eseri olan ikonoglastik ABD’li başkanların yüzlerini içeriyor.

Placeholder
  10.08.2018

WALT DISNEY WORLD’S MAGIC KINGDOM

Nerede: Orlando, Florida

Herhangi bir şey Disney World Magic Kingdom’ın etkenlerini içeriyorsa, bu yer zaten büyülü olacaktır. Burası Amerikan rüyasını temsil eder: Herkes hoş geldi, birçok kültürden oluşan bir alan. Amerikan hayal gücünün tüm alanı, fütüristik Tomorrowland’tan klasik Fantasyland’a kadar temsil edilmektedir. Gerçekten kaçınılmaz olan, yaşınız ne olursa olsun burayı görmeniz gerektiğidir.

Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar