Sonuçları görmek için enter tuşuna basın ya da iptal için esc tuşuna basın.

  31.08.2018

Tüm Başarılı Kadınlarda Bulunan 7 Ortak Özellik

Modern ve antik tarihten bu yana birçok başarılı kadın tanıyoruz. Her birinin birbirinden değişik yeteneği olmasına rağmen, tümünün ortak bir noktada buluştukları bir konu vardır: hayatları boyunca çok güzel işler başarmışlardır. Hayatımızın her yerinde bu tür başarılı kadınlar ile karşılaşabilir ve onların bize kattıklarından ilham alabiliriz.Peki, bu yetenekli kadınların ortak özellikleri nelerdir? Çizgi romanlardaki kahramanlar gibi süper güçleri yoktur. Başarılı kadınlar, hem kendilerini hem de yaşadıkları hayatları kontrol altına alabilecekleri bir hayat felsefesi benimserler. Peki bu hayat felsefesini oluşturacak adımların neler olduğunu öğrenmek ister misiniz? İşte size yanıtı;

1. Başarılı kadınlar yaptıkları işi zevk ile yaparlar

Günlük hayat her anlamıyla karmaşık yapılar bütünüdür. Yapmaktan zevk aldığınız bir işi yapıyor olsanız ve aileniz de tam istediğiniz gibi olsa da, kendinizi biraz güçsüz hissettiğiniz anlar olabilir. Başarılı kadınlar, ömürlerinde her zaman bir parça tutkunun yer aldığından emin halde yaşarlar ve kendilerini güçsüz hissettiklerin tutkuları onları ayakta tutan en önemli etkendir.

2. Risk almaktan çekinmezler

Başarıya ulaşabilmenin en önemli yolu, sürekli olarak başarıyı aramaktır ve bu sadece ‘rahatınızı bozmak’ ile meydana gelebilir. Başarılı kadınlar kendilerini rahat kararlar alarak veya rahat bir yaşam sürerek sınırlandırmazlar.

Başarılı kadınlar daha da ileri gidip, kendileri için daha güç işleri tercih ederler. Böylece, her an yeni bir şeyler öğrenirken, hem iş hem de duygu dünyalarında, seçtikleri amaçlara doğru bir adım daha atmaktan çekinmezler

3. Mükemmeliyetçi sayılmazlarBaşarılı kadınların hayat boyunca kazandığı tecrübelerinden edindiği en büyük derslerden biri, mükemmelliği elde etmenin çok zor olduğudur.

Zor bir amaç uğruna kendilerini paralamadan, kendileri için mantıklı bir hedef bulmanın ve bu hedefe ulaşmak için her an büyük düşünmenin gelecek adına daha yararlı olacağını bilirler.

Başarılı kadınlar, her şeyin kendi istedikleri biçimde olmayacağını bilirler ve kendilerini her koşula hazırlarlar.

4. Kendilerine zaman ayırırlar

Başarılı kadınlar, günlük olarak süreklilik gösterecek şekilde herkesin kendisine biraz daha zaman ayırması gerektiğini bilirler. Kişisel ve iş bazlı günlük ajandanızın ne kadar dolu olup olmadığının hiçbir önemi yok, hayatınızdan sadece 20 dakikanızı ayırın kendinize. Bu süre içinde, beklemekte olan tüm işlerinizi hatırlamamaya çalışın. İsterseniz meditasyon yapın ve kendinize yeni hedefler belirleyin.

Bu günlük aktiviteyi atlamamak için, alarmınızı kurun ve o an geldiğinde, telefonunuzu, bilgisayarınızı ya da dikkatinizi dağıtabilecek her şeyi kapatın gitsin. Sadece kendinize ayırdığınız bu zamandan yararlanarak, biraz spor yapın, kitap okuyun vs.

5. Kontrolü ne zaman ele geçirebileceklerini ve ne zaman rahatlamaları gerektiğini bilirler.Başarılı kadınlar, gerekli gördükleri zamanlarda, yaşamlarını, birlikteliklerini ve kariyerlerini ne şekilde kontrol altına alabileceklerini bilirler. Bunun ortaya çıkması için, kendi kurallarını ortaya koymaları ve etrafında arkadaşça ve zekice çalışacak insanlar olması gerektiğini bilirler.

İnsan kaybetmek kolay, kazanmak zordur. Başarılı kadınlar insanlara nasıl davranacaklarını, onlarla aralarına ne zaman mesafe koyup ne zaman koymayacaklarını bilirler. İnsan kazanma ve ilişkilerini koruma noktasında çok iyidirler.

6. Başarının maddi imkanların uzağında olduğunu bilirler.

Her ne kadar başarıya kavuşmanın karşılığının çok zengin ve mal-mülk sahibi biri olmak ile eş anlamlı olduğuna dair genel bir düşünceye sahip olsak da, başarılı kadınlar bu durumu farklı yorumlar.

Başarı onlar için zengin olmak değil ilerlemek ve gelişmektir. Para tabii ki onlar için de önemlidir, fakat sevdikleri işi yapmak ve mutlu olmak onlar için daha ön plandadır.

7. Ya doğru insanla evlenir ya da hiç evlenmezler

Evlilik, bir çok kadın için karar verilmesi gereken en güç konulardan birtanesidir. Belli bir noktadan sonra, kadınlardan evlenmesini ve çocuk sahibi olmasını beklemek çevremiz için alışılmadık bir durum değildir. Bu beklenti, pek çok kadını, evlenme teklif aldığı zaman, ki teklifi yapan adamın hayallerindeki erkek olup olmadığının bir önemi olmaksızın, bunu kabul etmeye itebilir.

Ama başarılı kadınların böyle değildir. Tam tersine, başarılı kadınların kendilerine olan inançları çok yüksektir ve kendilerine o kadar çok değer verirler ki, sadece istedikleri kişiyle birlikte olurlar.

Eşlerinin kendilerini her zaman destekleyecekleri ve onlarla beraber aynı doğrultuda gelişeceklerine ikna olana kadar evlenmezler. Eğer bir yanılgı içerisinde oldukları hissine kapılırlarsa, geriye dönmekten de hiç korkmazlar.Diğer Sayfalar