Sonuçları görmek için enter tuşuna basın ya da iptal için esc tuşuna basın.

Kıyafet seçiminde yapılan 5 hata


Her ortama uygun bir kıyafetiniz illaki vardır. Asıl sorun şu ki bedenlerimize her zaman beğendiğimiz kıyafetlerimizi giyemeyiz. Giysek bile yakıştıramadığımız durumlar olabilir. Bu nedenle beden ölçülerini ve vücut tipini dikkate alarak giyinmek gerekir. Giyinirken yaptığınız ufacık bir hata kötü bir görüntü oluşmasına sebebiyet verebilir.

Bu durumun önüne geçebilmek için giysilerinizi seçerken kaçınmanız gereken hatalardan bahsedeceğiz.


Vücudunuza yapışan taytlar

Son birkaç yıldır taytlar kadınlar tarafından çok fazla tercih edilmeye başlandı. Hem kombin edilmesi rahat hem de rahat bir görünüm elde etmenizi sağlar. Ancak giyerken dikkat etmek gerekiyor.

Bazıları ışığa çıktığınızda kötü görüntü oluşmasına neden olabilir. Bu durum stilinizi zedelemekle kalmaz aynı zamanda bayağı görünmenize neden olabilir. Bu nedenle bel bölgelerinizde veya basen bölgelerinizde fazla kilolarınız varsa ince kumaşlı taytlar giymenizi kesinlikle önermiyoruz.


Kısa eteklerin ve açık yakalı bluzların aynı anda kullanılması

Etkileyici, güzel ve şık bir görünüme sahip olmak için daima; bacaklarınızı sergilerken, mütevazi bir göğüs dekoltesi veya pantolon ya da daha uzun bir etek ile göğüs dekolteli bir şey giymek arasında seçim yapmalısınız.

Bazı durumları hayal gücüne bırakmanın iyi bir fikir olduğunu da düşünmenizi tavsiye ediyoruz.


Hayvan baskılı kıyafetler

Şişman veya balıketli bir vücut tipiniz varsa hayvan desenli kıyafetler giymenizi kesinlikle önermiyoruz. Ancak zayıfsanız ve vücut hatlarınız belirgin değilse leopar, zebra veya yılan derisinden ufak bir dokunuş, vücut şeklinizi vurgulayıp aynı anda stilinize çekicilik katacaktır.


Yapışık düşük bel kotlar

Bel çevrenizde yağ oranı çok fazlaysa düşük bel kot giymenizi kesinlikle önermiyoruz. Aynı zamanda üst bölgeniz uzunsa ve bacak boyunuz kısaysa düşük bel kotlar yerine yüksek bel kotlar giymeyi tercih etmelisiniz.


Cepsiz kotlar

Cepsiz kotlar kalça kısımlarını vurgulayan oldukça seksi bir görüntü oluşmasını sağlar. Ancak bu durum her vücut tipi için geçerli değildir. Eğer kıvrımlarınız belirginse cepsiz kotlar giymenizi önerebiliriz.

Ancak kıvrımlı vücut tipine sahip değilseniz cepsiz kotlar, daha şekilsiz bir görüntüye neden olacaktır.


Diğer Sayfalar