× Bu sayfa ile ilgili değerlendirmeniz nedir?

5 kahvaltı adresi

Placeholder
  22.10.2018

mittag, Sarıyer

mittag şehrin yenilerinden ve öğle yemeği için keşfettiğimiz adreslerden biri. Mutfak Sanatları Akademisi mezunu şef Fatma Yıldırım her gün için farklı menüler hazırlıyor misafirlerine. Cumartesi günleri kahvaltıları ve pazar günü açık büfe brunchları var. İstiridye Mantarlı Omleti deneyin deriz. Brunch ise mevsime göre değişiyor. Peynir büfeleri çok zengin. Zeytinler Antakya’dan geliyor. Peynirli kiş, ıslak kek, portakallı narlı maydanoz salatası, muhammara bunlardan sadece birkaçı. Portakal suyu sınırsız!...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  22.10.2018

Avlu, Yeniköy

Ev yapımı reçeller, Bodrum’un yöresel zeytinleri, Antakya zahteriyle pazar kahvaltınızı Avlu Yeniköy’ün meyve ağaçlı bahçesinde yapabilirsiniz. Avlu’nun atmosferi ve dizaynı sizi İstanbul’un gri havasından bir günlüğüne bile olsa koparmayı başarıyor. Bu yüzden şimdiden müdavimleri var. Kendi fırınlarından ekmek çeşitleri, poğaçaları çok seviliyor. Pazar çaylarını ayrı sevenler için de belirtelim çaylar sınırsız. İsteğinize göre pancake, gronola ve omlet çeşitlerini de tercih edebilirsiniz.

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  22.10.2018

Arada Cafe, Tophane

Arada Cafe’ye yolunuz düşmüş müydü? Eğer düşmediyse Tophane’nin ara sokaklarına saklanmış Arada Cafe’nin kahvaltısı nefis! Lübnan mutfağından lezzetler hakim. Falafel, geleneksel zeytin tabağı, muhammara, kabaklı börek bu lezzetlerden bazıları. Ayrıca pişiler, menemenler omletler de var. Çay sınırsız. En güzel taraflarından biri de mekanın renkli tasarımı.

Kahvaltı saati: Arada’da saat sınırı yok, akşama kadar hangi saatte giderseniz kahvaltı...

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  22.10.2018

Bridge Restaurant, Üsküdar

‘Pazar kahvaltımı şöyle güzel bir manzaraya karşı yapmak istiyorum’ derseniz bu öneri Anadolu Yakasından. Özellikle kalabalık aileler çok seviyor. Açık büfe kahvaltıda yer alan tatlardan bazıları şöyle; cevizli, sebzeli, soğanlı yöresel ekmekler, 15 çeşit yöresel peynir, petek bal, ev yapımı reçeller… Bir de Bridge Restaurant’ın spesiyali Isırganlı Köfte! Çaylar ve tüm içecekler sınırsız.

Kahvaltı saati: 10.00-14.00

Tüm İçeriği Göster
Placeholder
  22.10.2018

Whisper, Arnavutköy

Son dönemlerde oldukça popüler olan Whisper’ın ambiyansı, müzikleri kokteylleri çok keyifli. Ama anne olmanın verdiği sorumluluklarla cuma ve cumartesi günleri Whisper’a gidemiyorum ne yazık ki. Biliyorsunuz, ya da bilmiyorsanız biz söyleyelim, en az kokteylleri kadar keyifli bir şeyleri daha var; kahvaltıları! Mevsim çilekleri, pancakeler, kiviler, salatalar yok yok. Arzunuza göre ıspanaklı, mantarlı omletleri ve gözlemeleri de tercih edebiliyorsunuz. Ayrıca haftanın her günü kahvaltı mevcut. Hepsi son derece...

Tüm İçeriği Göster

Benzer Sayfalar

Diğer Sayfalar